Petr Janda promluvil o svém největším strašákovi. Děsí ho už několik let

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
petr janda
Zdroj: Jakub Poláček / CNC / Profimedia

Petr Janda je drsný rocker a frontman skupiny Olympic. I když je mu 79 let, pořád na pódiu válí, rozdává úsměvy na všechny strany a s radostí se podepisuje fanouškům. Je vidět, že je pro něj hudba vším. A právě s tím souvisí i jeho největší strach, který ho provází už roky.

Janda je už několik desetiletí skvělým zpěvákem, a to i přesto, že část svých genů předal jedné ze svých dcer Martě, která po jeho vzoru vystupuje s vlastní kapelou. Skupina Olympic vznikla už v roce 1963, kdy se jejím prvním hitem stala skladba Želva.

Tu dodnes davy milují, a i když kapela stále tvoří a vystupuje, na staré hity se nezapomíná. Olympic má skvělou minulost, přítomnost, a jak Janda doufá, tak i budoucnost. Má ale strach z toho, že by ho jednou mohlo zradit zdraví, a on by tak musel se svým největším koníčkem seknout.

Pokřtil svou autobiografii

Zpěvák před nedávnem pokřtil svou autobiografickou knihu s názvem Má říše kupodivů, ve které mluví nejen o svém profesním, ale i osobním životě. Také se v ní přiznává ke svým fobiím a jednu z nich, tu největší, zmínil novinářům přímo na křtu.

„My máme plány hlavně to nezabalit. To je takový zásadní plán, prostě hrát. Víte, to se špatně vypráví a občas dostanu i takový úder ve smyslu: Už se na to vykašli, dědku!“ zasmál se zpěvák v odpovědi na dotaz, co plánuje do budoucna.

Vzápětí pak ale dodal: „Ale já se na to nemůžu vykašlat. Mě to prostě hrozně baví, mě to nevysiluje, mně to nedělá nic špatného, mně to dělá jenom pozitivní věci. Proč bych se toho ksakru zbavoval?“

Bojí se o své zdraví

Janda se rozhodně nechystá do důchodu, ani kdyby ho fanoušci vypískali z pódia, nevzdal by se a snažil se najít nějakou možnost, jak se jim zavděčit a jak pokračovat ve svém koníčku. Jediné, čeho se ale bojí, je, že by ho mohlo zradit zdraví.

„To je moje největší trauma, až to fakt nepůjde, až mi odejdou šlachy nebo hlas, tak to asi fakt urychlí můj konec. Protože to já ani nebudu mít co dělat. Já potřebuju takovouto práci. A kór práci, která mě tak strašně baví,“ svěřil se pro server iDnes.cz.

Prozatím Jandovi v rámci možností zdraví slouží a může se objevovat na pódiích pravidelně. Tak doufejme společně s ním, že tomu tak ještě pěkných pár let bude. Skupina Olympic pod jeho vedením rok od roku vzkvétá a pokud všechno půjde bez komplikací, má ještě velkou naději na pokračování.

Zdroj: Blesk, iDnes.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články