Pro rebela Edu ze Šakalích let je divadlo vším. Žádná z jeho žen ho nikdy nepředčila

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jakub spalek
Zdroj: Profimedia

Zahrál si rebela Edu ve filmu Šakalí léta z roku 1993. Pravděpodobně díky tomu si bude Jakuba Špalka nejspíš většina z nás  pamatovat ještě dlouho. Dnes je z něho ale úplně jiný člověk, v němž by jednu z hlavních postav kultovního snímku už málokdo poznal.

Jakub Špalek si zahrál také v několika pohádkách a seriálech, díky kterým jsme ho dříve mohli vídat na televizních obrazovkách. Důležité pro něho ale odmalička bylo především divadlo. A to dokonce tak moc, že kvůli němu obětoval několik vztahů.

Lepší ředitel než manžel

Když se v roce 1994 stal Jakub Špalek ředitelem divadla v Celetné, měl jasno, že jeho celoživotním posláním je se o něj postarat. Stejně tak o herecký spolek Kašpar, který zde má zároveň své sídlo.

Svou první lásku Sabinu sice poznal také u divadla, rozvedli se spolu právě proto, že Špalek věnoval veškerý svůj čas jen divadlu a na vztah pozapomínal. Je to trochu paradox, protože ona je dnes jednou z hlavních představitelek Národního divadla.

jakub spalek

Zdroj: Petr Eret / MAFRA / Profimedia

Navíc je podle všeho pojila láska k alkoholu. Jenže právě proto, že se oba dokonce léčili ze závislosti, vztah po pouhém jednom roce nabral rychlý spád.

Po čase poznal Jakub Špalek druhou ženu, Kateřinu. Tu si nikdy nevzal, má s ní ale dvě děti. Nakonec ho kvůli závislosti na divadle a kvůli jeho neustálému pití také opustila.

Odmítl darovat ledvinu ženě, kterou miluje

Poslední Špalkovou ženou se stala Eva, která je s ním dodnes. Ta jeho lásku k divadlu sdílí, výhodou totiž je, že také pracuje v Celetné, je tak svému příteli neustále nablízku. Přesto byly v jejich vztahu okamžiky, kdy se Špalek zachoval až s podivem. Opět dal přednost práci před láskou.

Když Eva potratila dítě a začaly jí selhávat ledviny, mohl jí Špalek pomoci tím, že by jí daroval jednu ze svých. On to ale odmítl, protože se bál, že v případě nepovedené operace by se mohlo něco stát s divadlem v Celetné. Jeho přítelkyně nakonec získala ledvinu od jiného dárce. Dnes má s Jakubem syna Vojtu.

Jakub Špalek se několikrát odmítl léčit ze závislosti na alkoholu, protože nechtěl přijít o funkci ředitele v divadle. Mnohým lidem dluží peníze, podle některých se jeho láska k divadlu a k alkoholu už nikdy nezmění. Je zkrátka svůj a možná konečně našel ženu, která mu jeho dvě neřesti dokáže tolerovat.

Zdroj: kultura21.cz, krajskelisty.cz, expres.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články