Roman Vojtek objevil vitaminovou bombu. Nikdo mu ale neřekl, že má trny

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
roman vojtek
Zdroj: Profimedia

Pokud jde o zdraví v přírodní formě, ovoce a zelenina jsou tím nejlepším, co může člověk svému tělu dopřát. V poslední době se i na českých zahrádkách čím dál častěji objevuje rakytník, který je doslova vitamínovou bombou. A své o tom ví i Roman Vojtek.

Ten se na Instagramu svěřil s letošní úrodou, ale také se strastmi, kterými musel při sbírání plodů rakytníku projít. Nakonec ale sklízení plodů přežil ve zdraví a mohl pro své fanoušky pořídit fotku s oranžovými bobulemi. Navíc bude prý po celý rok zdravý jako řípa.

Sám si ale úplně neví s rakytníkem rady, a ptá se proto zahrádkářů, kteří mu radí, co a jak. Jak se říká, žádný učený z nebe nespadl. A Vojtek si tak rád nechá poradit někým, kdo už s rakytníkem někdy pracoval.

Kamarád říkal…

Sympatický úsměv Vojtka na fotografii sice září, ale sytě oranžová barva rakytníku upoutá snad ještě větší pozornost. Na dalších fotkách pak herec ukazuje, kolik se toho letos na stromech ještě urodilo a mnoho pěstitelů by mu mohlo závidět.

„Rakytník… vitamínová bomba,“ připsal k příspěvku. „Ale proč mi nikdo neřekl, že to má tak nebezpečný trny?“ postěžoval si hned vzápětí. Kromě toho, že si ze sbírání odnesl Vojtek pár pěkných škrábanců, neví si teď s rakytníkem rady, a proto prosí o pomoc.

 

View this post on Instagram

 

Příspěvek sdílený Roman Vojtek (@roman.vojtek)

„Znáte? Máte? Používáte? Nějaké tipy? Kamarád říkal, že mám dát do mrazáku a každé ráno lupnout jeden a budu zdravý jako řípa,“ uvažuje nad fotografií. Naštěstí mnoho jeho fanoušků dobře ví, jak s touhle pochoutkou nakládat dál, takže jsou komentáře plné rad a tipů.

Někdo to rád ostré

„Taky rakytník pěstuju, do mrazáku dávám celé větvičky, pak se snadno plody oklepnou, odpadá tak popíchání od trnů. Dělám i šťávu a letos poprvé chci vyzkoušet marmeládu,“ radí někdo v komentářích. I další lidé přidávají tipy na marmeládu a na rakytníkové koláče.

Ukazuje se také, že žádné plody se nakonec nevyhnou zkoušce alkoholem, a tak se dá dokonce i rakytník proměnit v pití, které pořádně rozproudí večírek. „Tchyně dělá sirup. Nakládá rakytník do vodky,“ píše někdo a Vojtek se nápadu nestačí divit.

Jak se nakonec rozhodne a co s rakytníkem provede, sice neprozradil, jasné ale je, že ať už ho bude konzumovat v jakékoli formě, zdravý jako řípa skutečně bude. Účinky rakytníku jsou totiž prokázané.

Zdroj: Instagram

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články