Seriál o Ivetě Bartošové: Dle prvních snímků bude Anna Fialová jako tragicky zemřelá zpěvačka dokonalá

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
iveta bartosova
Zdroj: Profimedia

O Ivetě Bartošové se hodně mluví, ačkoli už od její smrti uplynulo sedm let. Ona sama by nejspíš nikdy nevěřila tomu, že se o ní bude natáčet seriál. Jenomže přesně k tomu teď došlo a snímek, který nese název shodný s jejím jménem, bude mít podle všeho tři díly.

V hlavní roli se přitom má objevit mladá herečka, která je jí podle mnohých na chlup podobná. Tou není nikdo jiný než Anna Fialová, vnučka slavného operetního pěvce Karla Fialy.

O čem snímek vlastně bude? Podle všeho by měl mapovat zásadní okamžiky z Ivetina života a především start její kariéry. Mnozí kritici zatím podle všeho očekávají, že seriál bude mít úspěch.

Nápad vznikl ještě před její smrtí

Iveta Bartošová zemřela v roce 2014. Nápad zfilmovat její životní příběh ale přišel už o 4 roky dříve. Autorem scénáře je Michal Samir, režisér a scénárista, který byl jejím dobrým přítelem. Všechno to odstartoval moment, když začala Bartošová žít s Josefem Rychtářem.

„Tehdy mi už bylo jasné, jak to celé dopadne,“ řekl Samir v rozhovoru pro deník Aha! Děj seriálu sleduje především začátky Ivetiny kariéry, která začala společně se sestrou navštěvovat školní pěvecký sbor. Mapuje dále její pěvecké úspěchy a odchod do Prahy.

iveta bartosova anna fialova

Zdroj: Foto CNC: Marek Pátek / CNC / Profimedia

Zatímco hlavní postavu si zahraje Anna Fialová, sestru Bartošové ztvární o pár let starší herečka Eliška Křenková. Petra Sepešiho, muže, který pomohl Ivetě ke kariéře, ale sám zemřel ve svých pětadvaceti letech, si ve filmu zahraje Vojtěch Vodochodský.

Její největší láska

Právě o Petrovi Iveta za svého života několikrát v médiích promluvila, a dokonce ho označila za muže svého života. „Byla to moje první láska. Zbavil mě panenství a znamenal pro mě úplně všechno,“ vzpomínala na mladíka zesnulého v roce 1985.

Přitom i on skončil svůj život na kolejích. Se svým autem vjel před projíždějící vlak a nehodu nepřežil. Mnoho lidí si proto Ivetinu sebevraždu s touto událostí spojovalo. „Říkal, že si nemůže pomoct. Plakal a stále opakoval, že nemůže mít jenom jednu ženskou. Omlouval se a odprošoval,“ prozradila o něm kdysi Bartošová, když vyšlo najevo, že si vodil do bytu jiné ženy.

Iveta Bartošová byla velká žena, která si rozhodně zaslouží, aby se na ni nezapomnělo. Seriál nesoucí její jméno by měl být poctou i památkou. Jeho uvedení je naplánováno na příští rok.

Zdroj: Profimedia, ahaonline.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články