Sexuální napadení psychiatrem, šikana, stres a pláč: Dceru Nadi Urbánkové postihl krutý osud

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
jana fabianova
Zdroj: Profimedia

Jana Fabiánová je česká zpěvačka, které si národ váží. Jenomže ačkoli dnes je slavnou ženou, o které nikdo nepochybuje, bývaly doby, kdy byla označována za protekční dítě a kdy pro ni bylo opravdu těžké žít ve stínu své maminky Nadi Urbánkové. Rozpovídala se o tom ve 13. komnatě na České televizi.

Problémy začaly už na škole, kde se potýkala Jana se šikanou. Většina dětí dobře věděla, že její maminka je slavná zpěvačka. Jana tak do školy chodila se strachem a domů se vracela s pláčem. Netušila ale, že ji čekají horší doby.

„Vyhazovaly a braly mi věci, na škole v přírodě mi v noci vyhazovaly oblečení z okna. Hodně často mě to v dětství mrzelo a trápilo. Bála jsem se chodit do školy, pořád mě ze stresu bolelo břicho,“ popisuje Fabiánová s tím, že ji šikanovaly především ostatní dívky.

Matčin nový manžel ji nikdy nepřijal

Dětství neměla snadné Jana ani doma. Zažila rozvod rodičů a matčin nový manžel ji nikdy nepřijal. Dokonce jí prý nadával i před samotnou Naďou. Trvalo dlouho, než si to zpěvačka uvědomila. Ani ona nevzpomíná na bývalého manžela s radostí.

„Opravdu výrazně mě neměl rád. Neříkal mi jménem. Oslovoval mě běžně parchante, bastarde. I před maminkou. Když se spolu seznámili, úplně mámu omámil a nadchl. Když jsem ho viděla poprvé já a podívala se mu do očí, všechno se ve mně sevřelo hrůzou,“ svěřila se Fabiánová.

Ve dvaceti letech se Jana Fabiánová vdala. Jenomže ona i její muž byli příliš mladí a vztah nakonec skončil rozvodem. A to pro ni byla jen další rána, která ji srazila na kolena. Proto se rozhodla vyhledat pomoc psychiatra. Jednoduše toho na ni už bylo moc.

Pokusil se mě zneužít

„Psychiatr mě na druhém sezení sexuálně napadl. U sebe v ordinaci. Použil i násilí. Držel mě za temeno hlavy a snažil se mě líbat. Vytrhla jsem se mu a utekla. Byla to velká rána pro mou důvěru. V systém, v lékařství i v muže,“ přiznává Fabiánová, která se tak ani od lékaře nedočkala pomoci.

Pak se Jana odstěhovala na čas do Los Angeles. Tam se živila tancem a zpěvem. Prošla si dalším neúspěšným vztahem a pak se vrátila do Čech. Ještě donedávna tu žila s americkým partnerem. S tím byla dokonce zasnoubena, nakonec se ale rozešli.

Dnes udržuje Fabiánová vztah přes internet. Už 8 měsíců komunikuje s mužem, se kterým si sice píše a volá, osobně se ale ještě neviděli. Poprvé se tak potkají až někdy v budoucnu, nejspíš na nějakém letišti. A Jana doufá, že tentokrát už jí osud trochu štěstí dopřeje.

Zdroj: idnes.cz, ceskatelevize.cz, 13. komnata Jany Fabiánové

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články