Temné období Michaely Kuklové: Herečka řekla, proč pomýšlela na sebevraždu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
michaela kuklova
Zdroj: Profimedia

Michaela Kuklová je slavná a mezi svými fanoušky oblíbená herečka. Po manželství s Jiřím Pomejem bylo jasné, že si prošla mnoha problémy. Fanoušci tak nějak tušili, že soužití s ním pro ni nebylo snadné, ačkoli o všech komplikacích dlouhé roky raději mlčela.

Jenomže v nedávné době se konečně rozhodla o všem, čím si prošla, promluvit. A svěřila se s daleko více informacemi, než fanoušci čekali. Že prožívala s Pomejem strasti, to je všeobecně známo, ale že pomýšlela dokonce na sebevraždu, se společnost dozvěděla až teď.

Mohla za to celá řada skutečností, většina z nich se ale týkala právě toho, jaké problémy jí Pomeje v manželství způsobil. Po rozvodu měla obrovské dluhy a mimo jiné také strach z toho, že přijde o rodinný dům. Jako jediné východisko viděla smrt.

Strach z budoucnosti

„Táhnul se se mnou strach z budoucnosti. Tehdy to byl celý můj život. Neuměla jsem si představit být na životním minimu, být závislá na rodině a ostatních lidech, přijít v exekuci o dům, ve kterém jsem se narodila,“ přiznala se otevřeně herečka v rozhovoru s médii.

Dluhy, které jí Pomeje po rozvodu zanechal, ji dovedly k soudu, kde se proti nim bránila dlouhých deset let. Nakonec naštěstí úspěšně. Ovšem ty roky stresu, které na ní zanechaly psychické následky, jí už nikdo nevrátí.

„Vědomí toho, že bych musela splácet milionové dluhy, bylo hodně stresující a náročné. Vždy, když jsem si na to vzpomněla, jsem se propadla do středu země. Byly to drsné stresy. Byla bych na životním minimu do konce života. Všechno, co bych vydělala, by šlo do exekuce. I můj rodinný dům. Ničilo by to moji rodinu,“ popsala Kuklová.

Dluh přes 60 milionů

Celkově se dluhy manželského páru vyšplhaly na neuvěřitelnou částku 60 milionů korun. A po rozvodu měla polovinu z nich zaplatit právě Kuklová. V té chvíli začala uvažovat nad tím, zda to všechno ještě stojí za to. „Tehdy jsem si říkala, že by bylo lepší tu nebýt,“ přiznala.

„Kvůli šedesátimilionovému dluhu, o němž jsem neměla ponětí, hrozila exekuce našeho rodného domu v Chuchli, kde žili mí rodiče a vůbec celá naše rodina,“ svěřila se. Je tedy jasné, že se Michaela Kuklová nebála jen kvůli sobě, ale skutečně i kvůli celé své rodině, kterou do problémů nešťastné manželství dostalo.

„Bylo úžasné, když mi právník zavolal, že je konec a že mi gratuluje. Bylo to najednou tak, že mám čistý stůl, že nejsem v minusu a jsem na nule. Rodina byla zachráněná a mohla bydlet dál,“ uvedla po úspěšných soudech herečka. Dnes už se snaží myslet jen pozitivně, nicméně je jasné, že některé černé myšlenky se jí budou ještě dlouho vracet.

Zdroj: blesk.cz, prahanadlani.cz, expres.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články