Tereza Hlůšková se ve vězení bojí o své zdraví. Komu začala vyhrožovat?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
tereza hluskova
Zdroj: Profimedia

Pašeračka Tereza v posledních dnech už jen čekala na termín odvolacího soudu, který ji měl propustit na svobodu. Tereze  však stání poněkolikáté zrušili a čekání ve vězení je pro ni jako noční můra.

Tereza se totiž bojí o své zdraví. Ve vězení se objevily smrtelné choroby, které se mezi vězni rychle šíří. Tereza má velkou smůlu už od samého začátku. V roce 2018 ji zadrželi na letišti s drogami, kterých vezla celých 9 kilogramů.

Soud ji poslal do vězení na 8 let a 8 měsíců

Proti rozsudku, který zněl osm let a osm měsíců vězení, se Hlůšková hned na místě odvolala. Druhé stání ale nepřišlo tři roky a pětkrát musela být její kauza odložena místními úřady. Dnes by se měla pašeračka dostat před soud.

Její právník Ashgar Dogar věří, že se Tereza dostane na svobodu a začne nový život. Ohrožen je také ten jeho, protože podle jejích slov, pokud nevyhrají a Tereza se nedostane ven, čeká ho smrt.

Blesk informoval, že Hlůšková se ve vězení bojí především o své zdraví. Místní úřady totiž nezajímá, kdo s ní bude na cele nebo kdo bude její „sousedka“. Čas tak tráví vedle ženy, která má AIDS a tuberkulózu.

AIDS se sice vzduchem nepřenáší, za to tuberkulóza ano, a právě té se Hlůšková obává. Pašeračka odmítá přijmout podmínky, kterým je vystavena a nechce být nemocná. Bohužel ale všechno schytal její právník.

Advokát pracuje zdarma, klientka vyhrožuje smrtí

Ten jí přitom všechny služby poskytuje zdarma a nezaslouží si, aby mu Tereza jakkoliv vyhrožovala smrtí. Ta je ale psychicky na dně a už neví, kudy kam. Pokud její advokát choulostivou situaci nevyřeší, zabije ho.

V pákistánském vězení je Tereza už několik let. Jak přiznala, je to pro ni peklo, ale i nadále má víru, že se dostane ven dřív, než si odsedí celý trest. Už před pár dny se dostaly ven informace o tom, proč jsou soudy tak opožděné.

„Terezino odvolání opět nebylo projednáno. Jednání nemohlo proběhnout, protože soudce Ali Baqir Najafi nebyl přítomen. Terezin právník Dogar a státní zástupce se dostavili. Jednání bylo odročeno na 4. října vzhledem k absenci soudce,“ uvedl neznámý zdroj. Ani tentokrát se ale k soudu nedostala a ve vězení si ještě nějakou chvíli posedí.

Autor: Raina TomanováSouvisející články