Tomáš Hanák přiznal, že alkoholismus bude jeho doživotní problém. Promluvil i o dalších démonech

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
tomas hanak
Zdroj: Profimedia

Tomáš Hanák má za sebou natáčení závěrečného dílu filmové trilogie Cesta domů. Při té příležitosti poskytl Revue iDnes.cz rozhovor, v němž se rozpovídal o svých démonech. Stejné se totiž řeší právě ve filmu, který už vstoupil do kin.

Alkoholismus, sebevražedné myšlenky, léčení. To jsou témata, o kterých se Tomáš Hanák nebojí mluvit.

Také věci, které se promítají i v posledním dílu Cesty domů, kde hraje jednu z hlavních rolí.

Démon alkohol

„Alkoholismus je zatraceně a jedním dechem po čertech vážná věc. Ale mě baví o těchto věcech mluvit jako o opravdu ozvláštňujícím prvku života,“ řekl pro magazín Revue serveru iDnes.cz

„Namočil jsem se do chlastu, nejsem sám. A v tom stavu, pokud je člověk romantik, tak cítí nemožnost naplnění svých cílů, tužeb, lásky, štěstí a samozřejmě že marnost umocní dalším lokem destilátu,“ dodal.

Hanák ale podstoupil léčení a dal si velmi důležitý slib, který mu pomohl s touhou po skleničce něčeho tvrdšího bojovat. Řekl si, že do osmnáctin svého syna se na alkohol ani nepodívá.

Dnes se příležitostně napije, ale s alkoholem už nemá tak nebezpečný vztah jako v minulosti.

Myšlenky na sebevraždu

Také v onom interview přiznal, že měl sebevražedné myšlenky. Nikdy je ale naštěstí nezrealizoval, vyjma jednoho incidentu na střední škole.

„Ještě na střední škole, to nebyl alkoholismus, ale láska. To jsem říkal: ‚Já se zabiju.‘ A nůžkami od mámy ze šitíčka jsem zkoušel ďoubat do žilního zápěstí. Objevila se krůpějka krve a já říkal: ‚Ó, já jsem se pokusil zasebevraždit.‘ A nic z toho nebylo,“ doznal se.

Doufejme, že čtyřiašedesátiletý herec známý z filmů Bony a klid, Kouř, Díky za každé nové ráno nebo Gympl už bude alkoholiky ztvárňovat jen na filmovém plátně.

Jak se mu to povedlo v Cestě domů, se můžete zajít podívat do kina, a udělat si tak obrázek sami.

Zdroj: iDnes.cz

Autor: Alice Konopsková

 

 

 Související články