Tomáš z filmu Páni kluci chtěl celý život tančit. V 60 letech si plní svůj sen

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
tomas dymek
Zdroj: Profimedia

Ve filmu Páni kluci si zahrál Tomáše, který byl pěkný raubíř. Michael Dymek podle všeho nebyl jako dítě odlišný. Herec, který letos v září oslavil své 60. narozeniny, se svěřil, že už odmalička miloval pohyb, a i proto dal později před herectvím přednost tanci.

„Zdeněk Zelenka se tehdy jen tak od dveří rozhlédl po třídě a nevím, z jakého důvodu jsem mu padl do oka právě já. Vytáhl mě za dveře, chvíli jsme si povídali a pak mě pozval na konkurz,“ vypráví Dymek časopisu Aha! pro ženy o svých začátcích.

Na základě konkurzu se z něho stal slavný chlapec z filmu Páni kluci, kterého si dodnes fanoušci pamatují jako malého raubíře. Málokdo ale ví, co dělal Michael po ukončení své dětské herecké kariéry, kam se poděl a co dělá dnes.

Chtěl se věnovat pohybu a tanci

Herectví Michaela bavilo, jak ale přiznává pro iDNES, vždy dával přednost možnosti se projevovat pohybově. Bavil ho tělocvik, gymnastika, ale i tanec. Proto se nakonec rozhodl, že nepodá přihlášku na studium silnoproudu, jak původně chtěl.

Do školy k nim totiž přišel nábor na akrobaty a toho se Dymek chytil. Původně se přihlásit nechtěl, když ale slyšel, že se díky tomu dostane do ciziny, rozhodl se přihlášku vyplnit. A jelikož měl najednou plné ruce práce s tancem, jeho herecká kariéra skončila.

„Vzhledem k tomu velkému zápřahu jsem začal odmítat nabídky. A ony pak přestaly přicházet. A tím to celé skončilo,“ svěřil se. Po skončení konzervatoře v roce 1988 se rozhodl odcestovat do Německa, kde chtěl hledat štěstí v oblasti tanečního oboru.

Chtěl něco dokázat

Republiku se rozhodl opustit, aby si něco dokázal. Jenomže se dostal na rok a půl do záchytného tábora. „Šel jsem tam s tím, že chci něčeho dosáhnout, A tak jsem tomu musel něco obětovat. Ale ten život v záchytném táboře nebyl tak zlý,“ říká dnes Dymek.

V táboře se naučil vařit, pak musel nějaký čas přijmout práci uklízeče. „V noci jsem uklízel tenisové kurty. Pak jsem pracoval na výstavišti ve firmě, která stavěla a bourala stánky. Pak jsem nastoupil jako myč nádobí,“ popsal, čím vším si musel projít. Po celou dobu emigrace ale nadále trénoval tanec.

Dnes je manažerem elektronické firmy, věnuje se svému životu v Praze, svým dvěma dětem a manželce. A do toho i tomu, co ho lákalo vždy. Tančí v tanečním divadle Bufo a v roce 2014 si po dlouhé době zahrál v seriálu, a to epizodní roli ve snímku Cirkus Bukowsky.

Zdroj: iDNES, Dotyk, časopis Aha! pro ženy

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články