Divácky oblíbený kanál ČT3 na konci roku končí. Důvodem jsou škrty České televize

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Petr Dvorak
Zdroj: Profimedia

Ačkoliv Česká televize původně neplánovala, že by kanál ČT3 pokračoval i po lockdownu, kvůli kterému byl do vysílání zařazen, tak obliba u diváků rozhodla o jeho pokračování. Nyní však kanál definitivně skončí v souvislosti s plánovanými škrty.

Kanál ČT3 byl spuštěn v pilotním režimu v březnu 2020 jako reakce na pandemii onemocnění covid-19 a nařízený lockdown. Náplň kanálu měla usnadnit lidem, zejména seniorům, pobyt doma.

ČT3 byl reakcí na pandemii

Vzhledem k tomu, že si program získal své diváky, tak se Česká televize rozhodla jeho provoz prodloužit a kanál ponechat trvale. Kanál ČT3 je zacílen zejména na seniory a jeho program je tvořen většinou archivními snímky.

Diváci si tak mohli zavzpomínat na známé zábavné pořady, jakými jsou například Televarieté, ale i na seriály Nemocnice na kraji města nebo Dynastie Nováků.

Kanál skončí komedií Saturnin

Již v květnu upozorňoval v tiskové zprávě generální ředitel České televize Petr Dvořák, že se blížil okamžik, kdy „bez navýšení financování nebude nadále možné stávající rozsah veřejné služby zachovat“.

„Aktuální vývoj inflace a další ekonomické jevy tento okamžik přiblížily a Česká televize je nucena zavádět změny ve svém provozu, programu a vysílání daleko rychleji,“ dodal Dvořák.

Jak jsme vás na Přehledně24 již informovali, škrty se budou týkat i snížení počtu zaměstnanců či omezení premiér. Již v rámci tohoto sdělení Česká televize oznámila, že škrty se dotknou i kanálu ČT3, který bude k 1. lednu 2023 ukončen.

„Některé úspory vyžadují přípravu, jiné uděláte rychle a jsou vratné. To je přesně případ ČT3. Moc rád bych tento kanál provozoval, protože jsem přesvědčen, že dotváří strukturu kanálů České televize. Má vysokou úspěšnost nejenom u seniorů, pro které jsme ho stavěli, ale i u mladších cílových skupin,“ uvedl Dvořák v rozhovoru pro server Lupa.

„Ale když to přeženu, dá se zastavit z týdne na týden. A pokud by se objevily nové zdroje financování, tak může být za měsíc zase ve vysílání,“ vysvětlil k rozhodnutí televize.

Posledním pořadem, který kanál ČT3 odvysílá, bude komedie Saturnin. Vyplynulo to z tiskové zprávy týkající se tradičního vánočního programu na České televizi.

Dle ankety, kterou spustil server Novinky a které se prozatím zúčastnilo přes 3 000 respondentů, bude program televize však divákům chybět.

Zdroj: Česká televize, Novinky, Lupa, Přehledně24

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články