V šlépějích legendárního Bonda jde syn i vnuk. Obzvlášť ten je fešák k pohledání

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Connery Sean
Zdroj: Profimedia

Sir Sean Connery se do srdcí všech filmových fanoušků zapsal především jako excelentní James Bond. Filmy s ním, jako jsou Dr. No, Srdečné pozdravy z Ruska či Goldfinger jsou považovány za ty vůbec nejlepší z celé série. Muž s obrovským charizmatem naštěstí předal své geny dál.

Connery získal řadu cen, například Oscara a Zlatý glóbus za vedlejší roli ve filmu Neúplatní, cenu Bafta za Jméno růže a také za celoživotní dílo. Stejnou cenu si odnesl i z Karlových Varů. Herec zemřel loni v listopadu ve věku 90 let.

Zůstal po něm jeho jediný syn a vnuk. Oba se vydali cestou filmu.

Syn je herec i režisér

Jason Connery se narodil 11. ledna 1963 Seanu Connerymu a jeho první ženě Diane Cilento. Ačkoliv se narodil v Římě, vyrůstal v Londýně. Tam také navštěvoval Bristol Old Vic Theatre School, kde se věnoval studiu herectví. Po studiu byl členem souboru skotského divadla Perth Repertory.

Známý je ale spíše svou prací pro televizi. Jako herec se proslavil v roli Robina Hooda v seriálu Robin Hood z roku 1986, objevil se také ve filmu Tenkrát na východě či Šikana. Několikrát se také usadil na režisérskou židli a natočil například sci-fi 51 a Smrtící pandemie. Tam také obsadil svého syna.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Dashiell Connery (@tharealjamesbud)

Vnuk teprve začíná

Dashiell Connery se narodil 3. června roku 1997. Stejně jako jeho otec i jeho matka se živila jako herečka. Mia Sara si zahrála například v úspěšném filmu Volný den Ferrise Buellera, Volání divočiny nebo Timecop. Vidět jste ji mohli také v seriálu Nemocnice Chicago Hope.

S Jasonem Connerym se herečka seznámila při natáčení filmu Bulllet to Beijing (1995). Jejich svatba se konala v roce 1996 a za necelý rok poté se jim narodil syn Dashiell. Manželství však nevydrželo a jeho rodiče se v roce 2002 rozvedli.

Oba tedy mají se showbyznysem své zkušenosti, není proto divu, že svého jediného syna v jeho kariéře velmi podporují. Což můžou ostatně vidět i jeho fanoušci na sociálních sítích, kde si pravidelně vyměňují vzkazy a přidávají rodinné fotografie.

Na pořádnou příležitost teprve čeká

Dashiell už dvakrát spolupracoval na filmu svého otce. Poprvé to bylo ve výše zmíněné Smrtící pandemii, kde si zahrál postavu dítěte, a v roce 2016, kdy dělal svému otci asistenta režie na filmu Tommy’s Honour. Zahrál si také ve videoklipu skupiny Twenty One Pilots a v seriálu Námořní vyšetřovací služba L. A.

Spousta jeho projektů ale byla zastavena pandemií koronaviru a nyní se čeká, až bude dokončená jejich postprodukce. Jedná se o seriál Zelenáč, film o americkém zabijáku Tedu Bundym. Posledním jeho dokončeným filmem je Clowning od režiséra P. M. Lipscomba.

Zdroj: Bestlifeonline.com, Wikipedia

Autor: Markéta MladáSouvisející články