Vilma Cibulková věří, že za nepravidelnou stolicí i zlomenou nohou stojí duševní problémy

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
vilma cibulkova
Zdroj: Profimedia

Vilma Cibulková je pravidelnou návštěvnicí festivalu Mezi ploty, který bude příští rok slavit již 30 let existence. Letošní ročník je zaměřený na duševní zdraví, a to je téma Vilmě velmi blízké.

Jak sama Vilma o své duševní zdraví pečuje, prozradila pro pořad Showtime na CNN Prima NEWS. Duševní zdraví je přitom téma, o kterém se moc nemluví. Vilma by ráda tyto bariéry prolomila. „Pro mnoho lidí je duševní zdraví neustále obestřeno jakýmsi pokrytectvím a nedůvěrou. Přitom důvěra je při léčbě naší duše jedna z nejpodstatnějších věcí,“ prozradila herečka.

Fyzické a duševní zdraví spolu souvisí, Cibulková si to uvědomuje

„Věci jako zlomená noha nebo nepravidelná stolice – i za těmito neduhy stojí bolavá duše,“ řekla Vilma, aby přiblížila svou teorii. Nikdy ji ale neuvidíte v posilovně s činkami, raději má aktivity, které podpoří nejen tělo, ale také ducha. Každý svůj den začíná úplně stejně.

„Začínám už asi 40 let ráno ledovou sprchou a spoustu let cvičím pět tibeťanů. A když bych už měla tendenci se vymlouvat, že nemám čas, tak si raději přivstanu,“ řekla herečka s tím, že studená sprcha podporuje imunitu, udržuje pokožku pružnou a brání vzniku celulitidy.

Jestli neznáte cvičení tibetských mnichů, vyzkoušejte ho. Má zajistit dlouhé mládí, zdravé tělo, pružnou pokožku a může i prodloužit život. Vilma Cibulková je po celý svůj život obdivovaná nejen pro svou krásu, ale také pro herecký talent. Na muže ale měla smůlu.

Jako femme fatale zamotala hlavu nejednomu muži. Její zelené oči jsou velmi pronikavé, ale na partnery neměla štěstí. Nejdříve byla s hercem Miroslavem Macháčkem, který ji ale zatáhnul do problémů s alkoholem. Nevyšlo jí ani manželství s oblíbeným hercem Miroslavem Etzlerem.

I přes osobní komplikace je herečka spokojená

Nikdy jí nechybí její úsměv, a i když se jí v osobní rovině tolik nedaří, vypadá pořad spokojeně. Také je smířená s tím, že stárne. „Myslím si, že jsem taková dáma v zaslouženém věku. Jsem ráda, že je můj příběh vepsaný i do toho obličeje a nerada bych na tom něco měnila. S každou přicházející vráskou si říkám, že je to taková krásná mapa jednoho pěkného života.“

Stejně jako většina herců i ona si musela najít jinou činnost během pandemie, která všem zmrazila práci. Vilma se ale nebojí obléknout montérky, ve kterých trávila mnoho času. Když nemohla do divadla, všechen čas trávila v dílně a ateliéru.

Tam se rozhodla pracovat na návrzích jevištního nábytku. „Na začátku si vždy nakreslím návrh. Někdy si s výrobkem nechám pomoci, ale vždy mu dodám závěrečný design,“ vysvětlila česká herečka, která si zahrála v několika úspěšných snímcích.

Zdroj: Zeny.iprima.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články