Zuzana Čaputová se na klimatickém summitu předvedla v zeleném. Opět ukázala, proč je považována za módní ikonu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
zuzana caputova
Zdroj: Profimedia

Zuzana Čaputová je považována prakticky za slovenskou módní ikonu. Jako prezidentka Slovenské republiky rozhodně ví, jak svůj stát reprezentovat. Ať už je u vás jako prezidentka oblíbená, či nikoli, nelze jí upřít, že jednoduše vždy vypadá dokonale.

Čaputová svou lásku k módě dokázala už několikrát například tím, že v době koronavirové krize si dává záležet na tom, aby si respirátor či roušku vždy sladila s šaty, které má na sobě. Na oficiálních akcích se nikdy neobjeví v něčem, v čem by svůj stát nějak ztrapnila.

Kromě velkého citu pro módu je navíc Zuzana Čaputová elegantní žena, která ví, co se sluší a patří, jak se ve společnosti chovat a jak vystupovat sebevědomě, ale zároveň ne příliš namyšleně. Jako prezidentka tak rozhodně svůj národ reprezentuje skvěle.

Syté barvy nikdy nic nezkazí

Málokdo by si mohl dovolit obléknout si na sebe sytě barvené šaty a producírovat se v nich na velkých událost. Kupodivu ale Čaputová vždy trefí skvělou příležitost jak pro černou barvu, tmavě modrou, červenou nebo fialovou. To ale neznamená, že světlá by jí neslušela.

Například na předloňské inauguraci se ukázala ve světle modrých šatech doplněných stejně barevným kabátem pro případ, že by se počasí změnilo. Je tedy vidět, že nemyslí jen na to, aby vypadala dobře, ale také na praktičnost svého modelu.

S výběrem oblečení jí pomáhá módní návrhář Boris Hanečka, který je pravděpodobně jejím nejoblíbenějším pomocníkem v tomto ohledu. Prezidentka ale nepohrdne ani modely od slovenské designérky Jany Kuzmové, která je často také autorkou jejího vzhledu.

Na summitu v zeleném

Ani na letošním klimatickém summitu OSN Čaputová nezklamala a ukázala se v originálním, ale zároveň elegantním a velmi slušivém oblečení. Zvolila pro tuto příležitost tmavě zelený společenský kabát, který dokonale ladí s jejími blond vlasy.

zuzana caputova

Zdroj: Profimedia

Když navíc nasadí slovenská prezidentka úsměv pro novináře, mezi pány oblečenými v černých oblecích doslova září a o jejím místě v politice nikdo nepochybuje. Uznejte sami, jak to Čaputové slušelo a jak se mezi ostatními blýskla.

Konference se mimo jiné zúčastnil za Českou republiku také Andrej Babiš, který svým lesklým černým oblekem se světlou kravatou rozhodně nic nepokazil, a co se volby oblečení týče, reprezentoval nás velmi obstojně.

Zdroj: Profimedia, lifee.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články