Dcera Vladimíra Menšíka se vydala v jeho stopách. Nadaná herečka otcovo jméno nese pyšně

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
vladimir mensik
Zdroj: Martin Pekárek / CNC / Profimedia

Vladimír Menšík. Jméno, které si většina z nás spojí se slavnými českými snímky jako Arabela, Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách nebo Což takhle dát si špenát. Možná jste už slyšeli o tom, že tato česká herecká legenda má dceru. A ta se rozhodla jít v otcových stopách a i několik let po jeho smrti pokračuje v jeho poslání.

Vladimír Menšík byl navzdory svému jménu obrovský muž. Zemřel v roce 1988 a v srdcích lidí zůstal nejen jako herec, ale i jako bavič, divadelní umělec a hlavně skvělý člověk, který se vždy snažil postarat o svou rodinu. Dvakrát se oženil a z obou manželství měl dvě děti.

Bohužel byl Menšík kuřák se zálibou v alkoholu, což ho nakonec dohnalo k předčasné smrti. Jeho děti na něho ale vzpomínají dodnes a on žije především v poslední dceři Martině, která se podle jeho vzoru vydala na uměleckou dráhu.

Divadelní herečka

Martina Menšíková se narodila v roce 1965. Vystudovala Pražskou konzervatoř a pak ji kroky vedly do Kolína, kde začala hrát v divadle. Nějaký čas byla na volné noze a dnes se věnuje herectví hned na několika místech. Vidět ji můžete v Divadle Na Jezerce, hostovala také v Divadle Semafor.

Ačkoli ráda vystupuje před davy, v současné době se věnuje mnohem více dabingu. Ukázalo se, že po svém tatínkovi zdědila všestranný umělecký talent a její hlas tak nejspíš znáte ze seriálů Zoufalé manželky, Divoký anděl a Kalifornské léto.

martina mensikova

Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Martina v roce 2005 dokonce za dabing získala ocenění. Cenu Františka Filipovského si vysloužila díky snímku Já a mé přízraky. Je na sebe jistě náležitě hrdá a její otec by byl také. Zkrátka každým dnem Martina dokazuje, že jí v žilách koluje jeho krev.

S ostatními sourozenci se nestýká

Bohužel, i když má Martina tři sourozence, jednoho vlastního a dva nevlastní, je dnes v podstatě jedináček. Po smrti otce totiž neměly děti tak nějak tendenci se stýkat. Ačkoli má se sourozenci pravděpodobně dobrý vztah, nestýkají se a komunikují spolu jen minimálně.

Ani média o Menšíkových dětech nemají moc velký přehled. Ví se pouze to, že zatímco maminka Martiny stále žije, první žena Vladimíra Menšíka je již po smrti. Co dělají ostatní jeho potomci? Kdo ví. Tíhu jeho jména na sebe zkrátka vzala pouze nejmladší z nich.

O to více se ale snaží, aby jeho jméno jen tak nebylo zapomenuto. A prozatím se jí to daří, jako herečka i dabérka má před sebou ještě slibnou budoucnost. A staré filmy a seriály s Menšíkem pravděpodobně také jen tak nezemřou a budeme se k nim vracet i po mnoha letech.

Zdroj: Profimedia, ČSFD

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články