Děti Mira Žbirky určitě neznáte. Dcera zdědila jeho vzhled, syn zase umělecké vlohy

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
miro zbirka
Zdroj: Profimedia

Miroslav Žbirka je slavný slovenský zpěvák, který září poměrně pravidelně také u nás. Jeho maminka je z Anglie, otec ze Slovenska. Právě díky tomu, že se odmalička učil oběma jazykům, podařilo se mu prosadit nejen v rodné zemi, ale i v zahraničí. Jeho tři děti jsou na něho jistě pyšné.

Žbirka je slavný především díky hitům Biely kvet, Atlantída, 22 dni nebo díky znělce k českému seriálu Ordinace v růžové zahradě. Kromě zpěvu se věnuje také skládání písní a svým rodičům, kteří ho vedli odmalička k hudbě, dělal vždy radost. Potvrzují to i v dokumentu MEKY, který vznikl poměrně nedávno.

Stejně jako vždy měli Mirovi rodiče důvod být na syna hrdí, on sám je pyšný na své děti, které nade vše miluje. Ačkoli toho má ve svém životě hodně a je stále někde na cestách, nezapomíná se jim věnovat. A na nich se to rozhodně projevuje.

Dcera Linda je celý tatínek

V prvním manželství se zpěvákovi narodila dcera Denisa. Vztah s její maminkou mu ale nakonec nevydržel. Když se podruhé oženil, s manželkou Kateřinou přivedl na svět potomky dva. Dceru Lindu a syna Davida.

zbirka dcera

Zdroj: Profimedia

Právě Linda je ze všech tří potomků tatínkovi asi nejpodobnější. V obličeji má zaručeně jeho rysy, když se usměje, většina lidí v ní hned vidí sympatického zpěváka. Kdyby nosila brýle tak jako její otec, pro kterého jsou typickým znakem, byla by podobnost dokonalá.

Dnes je Lindě 30 let a věnuje se práci v mateřské školce. To ale neznamená, že nemá ráda hudbu. Podle svých slov si s tatínkem ráda občas i zazpívá, ačkoli přiznává, že na jeho tóny někdy zkrátka nemá. Žbirka je na ni i tak pyšný.

Syn David se potatil

David Žbirka je sice vzhledově trochu jiný typ, ale narodil se jednoduše s hudbou v krvi. Dnes pracuje jako bubeník, hudebník a režisér. V současné době žije v Anglii a rodině podle všeho moc chybí. Pravidelně ale létá za Žbirkou do Čech, aby si s otcem užil společné chvíle.

david zbirka

Zdroj: Profimedia

David hraje na bicí od dětství. Se svým otcem dokonce spolupracuje i hudebně. Není to ale tak, že by s ním v klipech zpíval či vystupoval, ale pomáhá mu s režií a počítačovým zpracováním klipů. Pod většinou videoklipů, které znáte, tak je podepsán nejen otec, ale i jeho syn.

Žbirka se rád chlubí i svými chlupatými mazlíčky, které doma má. Jeho rodina tak rozhodně nekončí jen u dětí. Má dva psy a kočku a podle jeho slov mu dělají velkou radost. Stejně tak jako jeho děti, které miluje a vídá se s nimi, kdykoli k tomu má příležitost.

Zdroj: wikipedia.org, Profimedia

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články