Hanu Zagorovou zklamalo zdraví. Vyslechla si krutý ortel, který fanoušky pěkně vyděsil

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
zagorova margita
Zdroj: Show Jana Krause

Hana Zagorová měla naplánovaných několik koncertů, ale ze zdravotních důvodů je musela zrušit. Co je na vině, prozradil její manžel Štefan Margita, který nepřinesl dobré zprávy. Informace uvedl server ahaonline.cz. 

„Hanička má postcovidový syndrom a lékaři jí doporučili, aby si dala pauzu, než zase vyjde na jeviště. Je doma a zaplať pánbůh je v pořádku,“ uvedl Margita. Bohužel ale není známo, jak dlouho by měla trvat rekonvalescence.

Zdravotní stav se zlepšuje, ale na koncerty musí zapomenout

„Na Hanku přišla obrovská únava takřka z hodiny na hodinu,“ řekl Margita, který do detailu popsal zdravotní problémy své ženy. „Lékaři jí tak řekli, aby se nejdříve dala úplně do pořádku a až pak začala zase koncertovat. Její tělo by nemuselo nápor koncertů, které měla před sebou, dobře snášet a samo by si rychle řeklo o pauzu.“

Stav Zagorové se zlepšuje, bohužel ale nevystoupí několik měsíců. Připravený měla přitom koncert přímo na své narozeniny, které chtěla oslavit se svými fanoušky. Není tedy jasné, kdy se Hanka na jeviště vrátí.

Postcovidový syndrom postihuje mnoho lidí, nikdo ale neví, jak se projeví. Pokud nebudete dodržovat klidový režim, následky mohou být nepříjemné. Kromě odpočinku je potřeba se kvalitně stravovat a vyhýbat se stresu. I když se zpěvačka těšila, bude muset další koncerty odsunout na neurčito.

Zagorová za měsíc oslaví 75. narozeniny

Své polokulaté 75. narozeniny chtěla Zagorová oslavit právě s fanoušky na koncertě. Ten měl odstartovat v pražské Lucerně 6. září. Zrušení již nasmlouvaných koncertů není jednoduché pro žádného zpěváka, Zagorová to velmi mrzí, protože se těšila a hlavně už postupně trénovala, aby byl zážitek co nejlepší.

„Slavit s plnou Lucernou pro mě bude ten nejkrásnější dárek,“ těšila se zpěvačka, která rozdává při rozhovorech úsměvy na všechny strany. Bohužel pravidelné návštěvy lékaře nepřinesly dobrou zprávu. Kvůli koronaviru musí koncerty zrušit a mrzí ji, že narozeniny na pódiu neoslaví.

Fanouškům poslala vzkaz: „Moji milí, vzhledem k mému zhoršenému zdravotnímu stavu důsledkem loňského prodělání covidu musím respektovat doporučení lékařů a bohužel zrušit od 5. srpna do 30. října veškeré svoje koncerty. Je mi to strašně líto,“ nezapomněla dodat oblíbená zpěvačka. Fanoušky tím sice vylekala, ale jistě chápou, že zdraví je přednější.

Problémy s krví se u ní objevily již v mladém věku. Hanka totiž trpí nemocí zvanou paroxysmální hemoglobinurie. Dostávat musí transfuze, navíc loni měla těžší průběh onemocnění covid-19. Do nemocnice se kvůli komplikacím musela několikrát vrátit.

Zagorová však nezoufá a je přesvědčena, že si na jeviště znovu stoupne co nejdříve. Už loni musela zrušit vánoční koncert, který se měl konat také v Lucerně. Ani na druhý pokus to tak nevyjde.

Autor: Raina TomanováSouvisející články