Syn Chucka Norrise je tak drsný, že se ho bojí sám otec. Dokonce za něj zaskakoval v akčních scénách

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Chuck Norris
Zdroj: Profimedia

Chuck Norris se stal slavným především díky seriálu Walker Texas Ranger, kde si zahrál hlavní roli. I v mnoha dalších filmech ho ale fanoušci milují a kromě toho je doslova žijící legendou. Vtipů o jeho nepřekonatelnosti je celá řada.

Nepřemožitelný akční hrdina je vzorem mnoha malých chlapců, kteří touží být jako on. Nikdo nedokáže Chucka Norrise dostat, on je ve všem vždy nejlepší. Není proto divu, že se jeho syn snaží stát tím, kdo mu konečně ukáže, že nemůže být věčným šampionem.

Eric je Norrisův syn z prvního manželství. Že se jednou objeví v televizi, věděl už jako malý kluk. Ale obyčejné herectví ho nelákalo. Nebylo pro něj žádnou výzvou. A tak se rozhodl, že se stane filmovým kaskadérem.

Závodní kariéra

Už během studií Eric tušil, že chce jednou závodit. Ale věnoval se naplno škole, a s rychlými stroji proto přišel do styku až později. Začátek jeho závodnické kariéry přišel v roce 1982.

V několika závodech prokázal, že má adrenalin v krvi, a v roce 2002 si dokonce připsal vítězství na věhlasném závodě NASCAR. Pak se nechal zlákat k filmu, neustále se ale snažil nějak svou lásku k adrenalinu s herectvím spojit.

Eric Norris

Zdroj: Darryl Moran / CC-BY-SA

A tak ho napadlo stát se kaskadérem. Potom, co si udělal kurz, absolvoval celou řadu vystoupení a zahrál si v mnoha filmech. Lidé ho sice na záběrech v televizi nepoznají, ale on je na sebe hrdý, protože přesně ví, kdy za herce zastupoval.

Zahrál si i se svým otcem

Zhruba od 80. let minulého století dělá Eric kaskadéra svému otci. Zahrál si s ním mimo jiné také v seriálu Walker Texas Ranger, kde ho nahradil hned několikrát. Co myslíte, stále je podle vás Chuck Norris tak nesmrtelný? Není to spíš jeho syn?

Kromě toho Eric některé díly seriálu také režíroval a produkoval. Nakonec se ale ukázalo, že ho nejvíce baví právě práce před kamerou a vrátil se ke kaskadérství s filmy Mission Impossible 3, Andělé a démoni či Křižovatka smrti.

V současné době se věnuje herec především své rodině. Žije se svou ženou Stephanií v Kalifornii, má čtyři děti. Profesionálního závodníka už nedělá, stále se ale věnuje kaskadérním kouskům pro filmy.

Zdroj: texasarchive.org
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články