Helena Růžičková se jako malá věnovala baletu. Ukážeme vám, jak zářila v baletním úboru

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
helena ruzickova
Zdroj: DAVID NEFF / MAFRA / Profimedia

Škopková, co rozdává facky na potkání. Tato postava z trilogie Slunce, seno… Zdeňka Trošky se vám možná vybaví jako první při vyslovení jména Heleny Růžičkové. Jenže než se jí ujala, stihla toho mnoho. A jako malou byste ji nepoznali.

Růžičková byla divadelní i filmová herečka, která vrcholu kariéry dosáhla později než jiní herci. Průpravu ale měla už odmala, vždyť se pohybovala pořád kolem prken, co znamenají svět.

Dokonce jako malinká navštěvovala hodiny baletu v Národním divadle. Byla členkou jeho dětského sboru.

Při pohledu na její baletní úbor by vás opravdu nenapadlo, jaká z ní vyroste silná osobnost, která bude svými výkony bavit generaci za generací.

Malá baletka Helena

Chvíli působila i jako choreografka, takže lásku k tanci jí nikdo upřít nemohl. Důkazem je i fotografie z jejího dětství, na níž pózuje v krásných šatech v jedné z baletních pozic.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Milujeme český film (@milujeme_cesky_film)

„Ta shodit takovejch padesát kilo…“ – „Ti řeknu… baletka… úplná labuť!“ Pamatujete si tuto hlášku z komedie Ecce homo Homolka z roku 1969? I tady přeci Růžičková předvedla své baletní vlohy.

Přesto však neudělala několikrát talentové zkoušky na DAMU. Nepřijali ji, ale ona nemusela smutnit. Vždyť zde potkala svou osudovou lásku, Jiřího Růžičku staršího. Na svatbě jí byla za svědkyni neméně oblíbená čeká herečka Jiřina Bohdalová.

Z váhy si nic nedělala

Na dráhu baletky poté rezignovala. Začala totiž přibírat na váze. Dle České televize si z toho nic nedělala, naopak ze své postavy udělala přednost. Patřila totiž k jednomu z nejvýraznějších atributů jejího herectví.

Ke konci života hodně zhubla. Zemřela na rakovinu plic v roce 2004.

Zdroj: Instagram, Česká televize

Autor: Alice KonopáskováSouvisející články