Ivu Janžurovou doprovází ve Varech patnáctiletá vnučka. Z jejich podoby vám spadne brada

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
iva janzurova
Zdroj: Profimedia

Filmový festival v Karlových Varech ročně navštíví hned celá řada velkých celebrit. Jednou z nich se letos stala i Iva Janžurová, osmdesátiletá herecká legenda, která se na několika filmech ukázala se svou patnáctiletou vnučkou Adinou. Jak si festival užívá? Mohou mít dvě ženy tak odlišného věku rády filmy stejného druhu? Podle všeho to vypadá, že si rodina skvěle ve výběru rozumí.

„Mám ve vnučce, velmi milé a empatické dívce, báječnou kamarádku a tedy skvělý doprovod. Vybíráme si spolu filmy tak, aby nás obě zajímaly, a zatím se při následných dojmech shodujeme v jejich hodnocení,“ svěřila se Janžurová magazínu Revue serveru iDnes.cz. Ona i Adina se pozornosti médií zkrátka nevyhnuly, ačkoli se o to prý alespoň trochu snažily.

Janžurová tvrdí, že se snaží na festivalu stihnout co nejvíce filmů, proto se chce držet spíše stranou od vší pozornosti. Pokud ale někdo o fotku požádá, ona mu vyhoví. A někdy dokonce Adina pomáhá a ujme se role fotografky, když se chce s herečkou vyfotit celá rodina.

Tajné přání u zdi nářků

Na festivalu ve Varech zaujala Janžurová v orientálním oblečení, které, jak sama přiznala, si koupila v Jeruzalémě, kde byla před dvěma lety v rámci Festivalu českého filmu s filmem Teroristka.

Samozřejmě tehdy nevynechala návštěvu Zdi nářků, kam po dlouhém promýšlení prý napsala, že Bůh jistě ví, co potřebuje. O pár metrů dál si pak koupila tenhle krásný kousek a zpětně se zamýšlí nad tím, zda to není výsledek jejího přání.

Janžurové to sluší nejen díky výběru oblečení, ale také proto, že prý žádný rok nevynechá na festivalu ve Varech návštěvu kadeřnického salonu. „S Janem Rigó, který mě většinou češe, jsem se tak seznámila při téhle příležitosti právě tady a léta už se skvěle stará o moje vlasy i v Praze v kadeřnictví paní Mixové,“ dodala herečka pro Revue iDnes.cz.

janzurova pitrova remundova

Zdroj: Profimedia

Je jí sice trochu líto, že nestihla navštívit některé své oblíbené podniky, jako je například vinárna Bokovka, ale filmů a zážitků bylo letos zkrátka tolik, že se to jinak ani nedalo. Snažila se se svou vnučkou stihnout toho co nejvíce, takže některé věci zkrátka musely jít stranou.

Aktivní na sociálních sítích

Iva Janžurová letos oslavila kulatou osmdesátku. Podle jejích slov bylo gratulací a přání tolik, že na ně dodnes na všechny nestihla odpovědět, prý je má ale doma v krabici a myslí na to, že všem, kteří si dali tu práci jí napsat, musí poslat poděkování.

I ve svém věku je Janžurová aktivní na sociálních sítích. Hodně jí s tím pomáhají právě vnoučata. Ona sama přiznala, že někdy mívá s technikou problémy. „Vnoučata mi v tom mockrát pomohla. A jestli někdy usoudím, že je to lidstvu prospěšná záležitost, asi jim poděkuji. Beru to zatím jako hru s technickou vymožeností, která z nás dělá rozjívené děti,“ řekla médiím.

Co nového chystá v blízké době, ale neprozradila. Zasmála se pouze, že je to tajné a že kdo si počká, ten se dočká. Pak dodala, že chce ještě stihnout celou řadu filmů a užít si festival s Adinou naplno. Tak doufáme, že se jí to podařilo a že nelituje jediného snímku, který na festivalu sledovala.

Zdroj: idnes.cz, irozhlas.cz, zlin.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články