ODS se chlubí aktuálně nízkými cenami nafty. Podle veřejnosti to ale není zásluha vlády

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Diesel
Zdroj: Shutterstock

Ceny nafty jsou nejlevnější za poslední rok a půl. Jen v posledních dvou týdnech její průměrná cena klesla o 38 haléřů na 34,06 koruny za litr. Naopak benzín zdražil a podle analytiků budou ceny v následujících týdnech opět mírně růst, uvádí ČTK.

V současné době benzín natankují řidiči nejlevněji v Jihočeském a Královéhradeckém kraji, kde je litr v průměru za 37,55 koruny. Nafta je nejlevnější v Jihočeském kraji a to s cenou 33,27 Kč, uvádí Novinky.

Vláda se za výsledek chválí

Podle současného kabinetu opozice v minulosti strašila tím, že budeme mít ceny pohonných hmot velmi vysoké. To se ale nepotvrdilo.

„V Maďarsku způsobilo zastropování cen nedostatek pohonných hmot a extrémní zdražování benzínu i nafty. Přesně to byl vzor pro hnutí ANO, které jen straší a navrhuje samé nesmysly, které zhorší lidem život. Jaký je výsledek práce naší vlády? Nafta je nejlevnější za rok a půl!“ píše ODS na svém facebooku i twitteru.

Stejně tak pochválil ceny nafty i Josef Síkela, který si také rýpl do opozice.

„Přes neustálé strašení opozice, které navíc masivně šíří i holdingový tisk, si málo říkáme pozitivní věci. Třeba ceny PHM jsou u nás nižší než evropský průměr. Nafta je u nás sedmá nejlevnější a oproti opozicí tak milovanému Maďarsku zaplatíme za plnou nádrž přibližně o stovku méně,“ napsal.

Nemáte se za co chválit

Ačkoli se vláda pochvaluje a tvrdí, že ceny paliv jsou nízké její zásluhou, podle veřejnosti to tak úplně není pravda.

„Tleskám, mít cca průměrné ceny za palivo jako v EU, ale zároveň mít xkrát nižší kupní sílu, to je na pochvalu. Síkelo, zapni tu mozkovnu, tedy pokud tam něco máš,“ vzkázal politikovi pan Jan.

„Argument, že za plnou nádrž zaplatíme v Maďarsku o 100 Kč více, je z vaší strany argument, který ukazuje na vaše IQ tykve. Na rozdíl od nás má Maďarsko svoji síť MOL doma, a dokonce i u nás!“ dodává uživatelka Renata.

Podobné kritiky se ODS svým příspěvkem dočkala i na twitteru. „Mohu prosím kromě přiblblého sdělení vědět, jakým způsobem jste se o to zasloužili?“ píše například uživatel se jménem ferypetracek. A další se ptá: „A není to náhodou výsledek působení trhu?“

Ceny nafty sice klesly, jinak ale v mnoha odvětvích naopak stoupají. A na to upozorňuje i pan Jan, který vládě vzkázal: „Tedy, když už je levná nafta, vracejí se ceny hlavně potravin zpět? Stačí na úroveň Polska a Německa. Výsledkem vaší vlády je totální zdražení všeho…“

Zdroj: ČTK, Novinky, Facebook, Twitter

Autor: Shani MaiováSouvisející články