Pavla Poulíčka vyhnal z televizních obrazovek pořádný trapas. Kvůli tomuto faux paus měl z ostudy kabát

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pavel poulicek
Zdroj: David Kundrát / CNC / Profimedia

Pavel Poulíček začínal moderovat jako devatenáctiletý mladík. Brzy si ale získal fanoušky a jeho pořad Kolotoč měl vysokou sledovanost. Před kameru se dostal také jako moderátor Sportovních novin na televizi Nova. Tento bezmála dva metry vysoký sympaťák ale po několika letech pověsil novinařinu na hřebík a začal se věnovat jiným činnostem. Co dělá dnes a co ho naplňuje?

Začínal jako moderátor na rádiu Evropa 2

Podle jeho slov jen zkusil konkurz na televizi, ale ve své dosavadní práci byl spokojený. Fungoval totiž na rádiu Evropa 2. „Byla to kapitola mého života, která se uzavřela. V zásadě byla úžasná, ale nějakým způsobem se uzavřela. Teď žiji nový nádherný život znovu,“ prozradil v roce 2019 Poulíček Extra.cz.

Poulíček je podruhé ženatý a s druhou ženou má dcerku. Kromě dítěte se aktivně věnuje také golfu, kterému propadl již před několika desítkami let. „Svět médií mě absolutně nezajímá. Mám na starosti marketing ve firmě, která se zabývá pořádáním největšího golfového turnaje na evropské tour v České republice,“ prásknul na sebe oblíbený sporťák.

I když média nesleduje, stal se ředitelem TV Golf Channel, takže uplatní jak své zkušenosti z televizního vysílání, tak i svou lásku ke golfu.

Zajímavostí je, že jeho první ženou byla Martina Poulíčková, která si poté vzala Richarda Krajča. Ten ji opustil kvůli své současné ženě Karin Babinské.

Kolotoč se dočkal několika repríz

Kolotoč byla vědomostní soutěž, kterou Poulíček uváděl. Každého dílu se účastnili tři hráči, kteří měli doplňovat správná písmena do slov. Pořad se stal velmi oblíbeným, stejně tak jako moderátor. Dostal tedy nabídky pracovat i na jiných pořadech a na období na Nově vzpomíná rád.

V pořadu Kolotoč nakonec zůstal celých šest let. Nedávno přiznal, že měl občas velké problémy udržet vážnou tvář, když vyzýval účastníky soutěže k doplnění písmene.

Na Nově skončil, protože se mu podařilo pořádné faux pas. Zapomněl na začátek komentovaného zápasu NHL. Jak ale sám dodal, on sám se chtěl posunout v kariéře jinam.

Kromě toho, že se zabývá PR a marketingem v hokejovém Dynamu Pardubice a organizuje golfové turnaje, věnuje se také své dceři.

V rozhovoru, který dával v roce 2020 Aktuálně.cz prozradil, že se stal marketingovým expertem právě v pardubickém hokejovém klubu.

Do Dynama se dostal společně s jeho novým majitelem Petrem Dědkem, se kterým spolupracuje právě na golfových turnajích.

Uvedl, že s Dědkem je denně v kontaktu a rozebírají různá témata. V klubu má velmi důležitou funkci. Na starosti má porady managementu, je takovou spojkou právě pro Dědka.

Autor: Raina TomanováSouvisející články