Arnold Schwarzenegger se pustil do odmítačů očkování. Označil je nepěkným výrazem a poslal drsný vzkaz

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
arnold schwarznegger
Zdroj: Photo_Doc / Shutterstock.com

Představitel Terminátora či Barbara Conana a bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger ukázal, jaké to je, když mu v televizi tak trochu rupnou nervy. Mohou za to dezinformace, které se šíří ohledně koronaviru a očkování proti nemoci covid-19. Informuje o tom The New York Post.

Schwarzenegger promluvil k americkým občanům skrze platformu YouTube. Chtěl tak urgovat „blázny“, kteří nenásledují pravidla a nenechají se očkovat, aby ochránili své spoluobčany.

K čertu s vaší svobodou!

„Existuje tu virus, který zabíjí lidi. A jediná cesta, jak tomu předejít, je nechat se očkovat, nosit roušky, nesetkávat se a neustále si mýt ruce a ne si pouze myslet, že je narušována vaše svoboda. K čertu s vaší svobodu!“ rozčílil se bývalý filmový herec, který odmítačům očkování poslal drsný vzkaz. Na svobodě podle něj v této situaci tak moc nezáleží.

Čtyřiasedmdesátiletý Schwarzenegger se zúčastnil také debaty na televizi CNN s bývalým ředitelem pro evropské záležitosti v Radě národní bezpečnosti USA Alexem Vindmanen a americkou novinářkou Biannou Golodrygovou, aby projednali dezinformace ve spojitosti s nemocí covid-19.

„Jasně, máte tu svobodu nenosit roušky – ale víte co? Jste blázni, když tak neděláte. Měli byste chránit ostatní Američany kolem sebe,“ vyjádřil se v televizi na adresu odmítačů očkování.

Za výzkumy lékařů stojí

Schwarzenegger moderní medicíně věří, to se týká i výzkumu vakcín. Podle něj se vědci věnují vývinu vakcín dostatečně dlouho.

„Nikdo neví o bicepsu víc než já, protože jsem tuto problematiku studoval padesát let, totéž platí i pro virus. Lidé tam venku, odborníci, jej studují rok co rok,“ citoval ho The New York Post.

Také prohlásil, že lidé, kteří se bojí o svou svobodu kvůli nařízením ohledně koronaviru, by se měli obávat spíš toho, jak jejich činnost může negativně ovlivnit okolí.

Schwarzenegger se nechal očkovat proti covidu v lednu v Los Angeles. Natočil se při tom na video, aby dodal kuráž ostatním lidem, kteří s očkováním váhají.

Spojené státy americké zaznamenaly nárůst počtu případů spojených s nemocí covid-19. Nemocnice jsou opět přeplněny, zejména v Louisianě a na Floridě.

Něco málo přes 61 % Američanů, kteří jsou starší 18 let, je proti covidu plně očkováno. Uvedlo to Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí.

Zdroj: The New York Post, YouTube, Twitter

Autor: Marek SlaninaSouvisející články