Syn Andrey Bocelliho zpívá na jeho koncertech. Fanynky z tohoto fešáka šílí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrea bocelli
Zdroj: Andrea Raffin / Shutterstock.com

Jméno Andrea Bocelli je legenda. Italský tenorista se proslavil jako nevidomý zpěvák s obrovským hlasem a charismatem, kterým, ačkoli on sám na svět nevidí, ohromuje davy fanoušků. Umělci je dnes 62 let a věnuje se především operní a klasické hudbě. V rodině mu ale roste konkurence.

Bocelli se narodil v roce 1958. Už odmalička měl bohužel problémy se zrakem a lékaři předpokládali, že se to příliš lepšit nebude. Když mu bylo 12 let, dostal fotbalovým míčem ránu do hlavy a jeho problémy se po krvácení do mozku jenom prohloubily. Postupem času pak oslepl úplně.

Přesto měl tehdy ještě mladík štěstí, že vůbec přežil, a rozhodl se v životě něčeho dosáhnout a ukázat, že ani takové postižení ho nezastaví. Navštěvoval školu pro nevidomé, nějaký čas se věnoval právu. Stále víc a víc ho ale lákala hudba. A nakonec dobře udělal, když na tento obor přesedlal.

Odmítaný zpěvák

Bocelliho začátky nebyly vůbec snadné. Byl v mnoha nahrávacích studiích odmítán a prosadil se nejprve v baru, kde nejen zpíval, ale také hrál na klavír. Lidé si byli vědomi jeho kvalit, ale nedařilo se mu dostat se do veřejného povědomí. Až v 90. letech mu spolupráci nabídl tehdy známý zpěvák Zucchero.

Díky němu se Bocelli dostal se společnou písní Miserere k Pavarotimu, který nevěřil tomu, že se někdo tak nadaný nedokázal prosadit. Později se stal Bocelli celosvětově známým. Nazpíval svou pravděpodobně nejznámější píseň s názvem Con Te Partirò, se kterou se mu podařilo dokonce vyhrát několik soutěží.

matteo bocelli x

Zdroj: Andrea Raffin / Shutterstock.com

A od té chvíle ho davy začaly milovat. Vystupoval v Itálii i ve světě a pověst o slepém muži, který má ve svém hrdle neuvěřitelný dar, se velmi rychle šířila. Tak se stal Bocelli slavným a konečně se začal věnovat tomu, co ho celé ty roky lákalo.

Doma mu vyrostla slušná konkurence

Bocelli je nejen skvělý zpěvák, ale také otec, který pro své dva syny udělá maximum. A oni se mu za to odvděčují tím, že na ně může být dostatečně hrdý. První syn Matteo zdědil po otci nejen sympatický vzhled, pro který ho fanynky milují, ale i velký hlas.

Společně s otcem nazpívali písničku Fall On Me. Ačkoli ne často zpívají tito umělci v angličtině, textem, kterým si vzájemně vyjadřují úctu i podporu, dostali celou řadu fanoušků, kteří kromě dvou velkých hlasů oceňují i to, jak jsou si otec se synem blízcí.

Druhý Bocelliho syn Amos sice zpěvu nepropadl, ale i tak nešel pro své štěstí daleko. Odmalička se věnoval hře na klavír a svého otce s bratrem velmi často na pódiu hudebně doprovází. Andrea Bocelli tak ukázal, že i bez zraku se dají vytvořit velké věci, tedy nejen celá řada natočených alb, ale také šťastná a talentovaná rodina.

Zdroj: wikipedia.org, classicfm.com, udiscovermusic.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články