V dětství kvůli rakovině přišla o nohu. Lidé modelce nadávají, že chce být jen zajímavá a na fotkách si ji sama maže

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
cherie louise
Zdroj: Profimedia

Devětadvacetiletá Cherie Louise se živí modelingem. A to i přesto, že má pouze jednu nohu. Jejím velkým snem je dokázat, že i s tímto postižením může být člověk krásný, a také ukázat především lidem s podobnými problémy, že život se dá žít téměř naplno i tak.

Jenomže místo toho, aby se dočkala za své činy obdivu, mnozí ji šikanují vzkazy, které jí na internetu posílají, hledají na ní chyby, a mnozí mají dokonce za to, že si nohu na fotkách umazává, aby byla zajímavá. Pro ni je velmi těžké se s tím vyrovnat.

„Lidé nevědí, kdy už jsou jejich slova jednoduše moc. Každý den se potkám alespoň s jedním internetovým komentářem o tom, že jsem si nohu smazala a ve skutečnosti jsem zdravá. Přitom jsem několikrát vystoupila na veřejnosti a nevím, jak bych tam takovou věc předstírala,“ říká Cherie.

V dětství si prošla peklem

Když bylo Cherie devět let, začala mít zdravotní problémy. Po mnoha návštěvách lékařů a několika speciálních vyšetřeních se zjistilo, že trpí rakovinou kosti. Bohužel diagnostika přišla pozdě a dívka přišla o celou nohu i s částí pánve.

Ve škole se potýkala s šikanou, byla jiná, děti se jí smály a mnohé činnosti, které do té doby dělala, se pro ni najednou staly problémem. Ona se ale rozhodla nevzdávat. Už ve velmi mladém věku se začala živit modelingem, navázala spolupráci s několika agenturami, nejvíce se ale proslavila právě na internetu.

cherie louise

Zdroj: Profimedia

„Viděla jsem ve svém životě hodně fyzicky postižených dětí, které bojovaly s depresemi. Na druhou stranu jsem ale potkala i osobně ty, kteří se takovým lidem smáli. Oběma těmto kategoriím lidí bych chtěla ukázat, že i bez nohy nebo ruky se dá dělat kariéra,“ vysvětluje Cherie.

Denně musí číst urážky a lži

Bohužel, ačkoli mnoho lidí dnes už chápe, že Cherie je ve skutečnosti odvážná mladá žena, která dělá i přes své postižení vše, co může, mnozí ji obviňují z toho, že si nohu sama na fotkách umazává, protože chce být pouze zajímavá. Neustále hledají nějaký důkaz, že je to celé jenom podvod.

„Oni nechápou, že někdy přední kamera fotoaparátu fotku zachytí zrcadlově, takže zatímco jednou to vypadá, že mi chybí levá, jindy mi zase chybí pravá. Hledají každý stín, který by mohl říkat, že jsou fotky falešné. Přitom je to nesmysl, vždyť kromě internetu vystupuji i na veřejnosti,“ svěřuje se modelka.

Bohužel to vypadá, že někteří lidé jednoduše musejí hledat špatnosti na každém. Místo toho, aby pochopili nadšení pro dobrou věc, jenom kritizují a vymýšlejí lži. Cherie se nicméně snaží i tak dál jít svou cestou a předávat lidem, kteří ji přijímají, jedině pozitivní vzkazy.

Zdroj: dailymail.co.uk, Profimedia

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články