Nekonečno náhod: I přes rozdělení po porodu dvojčata žila téměř identický život. Měla i stejná povolání

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
dvojcata
Zdroj: Shutterstock

Narodili se v roce 1940. Jejich rodina se o dvojčata nedokázala postarat, a tak je dala k adopci. Chlapci neměli ani jméno, putovali každý do úplně jiné rodiny. Jenomže po 39 letech se v rámci náhody potkali. A zjistili, že jejich životy jsou až děsivě shodné.

Ve světě se jim přezdívá Jim Twins of Ohio (bratři Jimové z Ohia). Ačkoli jeden z nich putoval do rodiny v Limě a druhý žil o 63 kilometrů dál, rodiny se vzájemně neznaly a neměly prakticky nic společného, oba chlapci nakonec dostali jméno Jim.

To ale zdaleka nebyla jediná náhoda a není se čemu divit, že když se po letech dvojčata setkala, pro vědce se jejich příběh stal zajímavým a prováděli s muži potom mnoho rozborů, které by mohly napovědět tomu, co se stalo. Jejich životy jsou totiž téměř totožné.

Dva policisté se stejnou rodinou

Oba Jimové po škole začali pracovat jako policisté. Dokonce i jejich pozice a finanční ohodnocení se shodovaly. V papírech některých případů na sebe dokonce i narazili, protože přece jenom nebyla jejich pracoviště zase tak daleko od sebe a mnohdy se informace prolínaly.

Jenomže každý z nich měl jiné příjmení podle svých adoptivních rodičů, a ani je tak nenapadlo, že ten druhý Jim by s nimi mohl mít něco společného. Oba muži se také zhruba ve stejný čas oženili. Rozdíl v datech svatby byl jen několik měsíců. A oba si vzali ženu jménem Linda.

Ani jeden ale nebyl ve vztahu spokojený, takže se po několika letech, opět téměř ve stejnou dobu, rozvedli. Tou dobou už oba vychovávali s Lindami syny, které pojmenovali James Alan. Ty pak získali do střídavé péče.

Rozvodem to neskončilo

Ani po rozvodu se život obou dvojčat nelišil. Oba muži se po čase znovu oženili. A opět si vybrali ženy se stejným jménem, tentokrát Betty. Dalšími podobnými rysy bylo třeba to, že oba kouřili, řídili stejné auto a milovali stejnou hudbu a filmy.

S takovými podobnostmi zkrátka nebylo možné, aby se jednoho dne nesetkali. Došlo k tomu, když oba vzali své manželky na vytouženou dovolenou na Floridu. Tam na sebe narazili a podobnost je hned překvapila. Oba věděli, že jsou adoptovaní a že měli dvojče.

Když se spolu dali do řeči a zjistili veškeré podrobnosti, sami se s radostí nechali zpovídat psychology a vědci, aby poskytli co nejvíce materiálu ke studiím dalších dvojčat. Dodnes jsou ale ojedinělým případem a mnoho vědců má za to, že šlo jenom o obrovské náhody.

Zdroj: ripleys.com, allthatsinteresting.com, mamamia.com.au

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články