Dva muži spolu žili šťastně 10 let. Pak se k jejich vztahu přidal ještě chlapík ze seznamky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
polyamorie
Zdroj: Profimedia

I když je v dnešní době už poměrně běžné, že spolu žijí dva muži nebo dvě ženy, hodně lidí na homosexuální páry stále nahlíží trochu s nejistotou. To ale absolutně nevadí těmto třem mužům. Ano, slyšíte dobře, tihle chlapíci spolu žijí ve třech.

Začalo to dvěma muži, kteří se po několika letech zamilovanosti rozhodli vstoupit spolu do manželství. Jednačtyřicetiletý Edson se svým o sedm let starším manželem Emersonem žil spokojeně od roku 2008. Dva roky po prvním setkání se vzali.

Několikrát spolu sice vtipkovali o polyamorii, ale nikdy by je nenapadlo, že by do ní mohli skutečně jít. Ale v roce 2017, když narazili na seznamce na Sebastiana, se to změnilo. Oba se do něj totiž zamilovali, zároveň ale přetrvávala jejich láska jednoho k druhému.

Spojila je jóga

Edson s Emersonem na seznamce hledali spíše někoho, kdo by jim dělal společnost při jejich zálibách. Vztah už měli, ale vadilo jim, že nemají žádné gay kamarády, kteří by s nimi sdíleli nadšení z jejich zájmů. Když našli Sebastiana, hned věděli, že je to jejich muž.

„Nikdy by nás nenapadlo, jak to nakonec dopadne. Vyměnili jsme si s ním několik zpráv, zjistili, že ho baví jóga. Pak jsme se s ním domluvili na schůzce, což nebylo snadné, protože bydlel docela daleko,“ popisuje Emerson. „I díky vzdálenosti jsme si mysleli, že to bude jen jedna schůzka,“ dodává.

Jenomže na společné večeři si všichni tři padli do noty a ani později si nepřestal manželský pár se Sebastianem psát. Po několika měsících bylo jasné, co k sobě muži vzájemně cítí, ale trvalo rok, než se manželé odhodlali nabídnout muži, aby se přidal do jejich vztahu.

Všichni jsme si rovni

Bylo trochu složité nastavit ve vztahu pravidla. Existuje sice hodně polyamorních vztahů, jenomže obvykle jde o tři lidi, kteří se potkali zhruba ve stejnou dobu. Tady byl problém v tom, že mezi sebe manželé přijali po deseti letech někoho nového.

„Nechceme, aby se Sebastian cítil nějak špatně. Ve vztahu máme každý úplně stejné slovo. Lidé si často myslí, že je u nás Sebastian trochu v nevýhodě, ale tak to vůbec není. Naopak jsme si už s manželem lezli po těch letech na nervy a je dobré mít mezi námi svěží nový názor,“ popisuje Edson.

Už nějakou dobu žijí muži ve třech. Chodí spolu na rande, představují se jako partneři, sdílí společně na internetu své fotografie a samozřejmě pro ty, kteří by si takovou otázku položili, ano, dokonce spolu tráví milostný život ve třech. A vyhovuje jim to, ačkoli pro společnost je to někdy nepochopitelné.

Zdroj: dailymail.co.uk, bthomaswriter.wordpress.com, mediadrumworld.com

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články