Andrej Babiš: Pekarová je zlá paní a nevím, co s ní mám dělat. Expremiér tvrdí, že být prezidentem je lehčí než být premiérem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Být prezidentem je podle Andreje Babiše mnohem jednodušší než být premiérem. On sám by klidně mohl na Hrad nastoupit už od zítra. Tak se vyjádřil v pořadu na CNN Prima NEWS. Kromě těchto silných slov se věnoval také kritice Markéty Pekarové Adamové, která je podle jeho slov nenávistnou paní.

Andrej Babiš se ke kandidatuře na prezidenta rozhodl na poslední chvíli. Podle svých slov si nakonec uvědomil, že je na prezidenta ideální osobou, protože má z politiky bohaté zkušenosti. Prezidentování navíc prý rozhodně není složitější než dělat premiéra.

„Prezidenta bych mohl dělat hned zítra. Funkce prezidenta je o mnoho lehčí než premiérova. Ale očekává se od něj, že bude spojovat lidi,“ řekl. Právě spojovat lidi se ale nejen podle politologů Babišovi dlouhodobě příliš nedaří.

„Ucpal bych si raději uši voskem, než poslouchat ty žvásty. Hodný strejda nejsi, nebyl jsi a ani nebudeš. Natož pak prezident,“ reagoval na twitteru na Babišova slova jeden z uživatelů.

Nenávistná paní

V pořadu Nový den se Andrej Babiš kromě své kandidatury na prezidenta věnoval také kritice svých opozičních kolegů. Mimo jiné mu vadí kritika Markéty Pekarové Adamové, která se do něj opřela v nedělní Partii.

„Přestože byl zvolen poslancem, tak svůj mandát vykonává ledabyle. Když řeknu, že je častěji na lavici obžalovaných u soudu než v lavici poslanecké, tak to byla skutečně jen troška nadsázky, protože takhle ta docházka vypadá,“ prohlásila.

Babiš krátce vzkázal Pekarové, že se k jejím slovům nechce příliš vyjadřovat. „Nechci tuto paní komentovat, proslula výroky o svetru místo toho, aby zastropovala elektřinu. Je to klišé a nesmysl, pokud bych se stal prezidentem, imunita je jen k mandátu. Je to produkt TOP 09, ta paní je nešťastná, strašně zlá, nenávistná a nevím, co s tím mám dělat,“ uvedl.

Odvážný Babiš

Expremiér nedávno prohlásil, že se až do konce letošního roku nebude účastnit žádné z předvolebních debat. Podle vlastních slov jezdí za lidmi, debatuje s nimi, a to je dostatečné. Není prý potřeba, aby se vyjadřoval veřejně v médiích.

Podle dalšího kandidáta na prezidenta Petra Pavla ale Babišova neúčast na debatách vypovídá mnoho o jeho odvaze. „Něco to vypovídá o něm a o jeho odvaze nechat se konfrontovat s protikandidáty. Myslím si, že to je celkem srozumitelná strategie v jeho týmu nevystavovat ho zbytečně situacím, které by pro něj nemusely vyznít úplně pozitivně,“ uvedl podle ČTK.

Voliči se pak do Babiše pustili poměrně ostrými slovy. „Ty jsi ubožák. Proč nejdeš do normální debaty s oponenty?“ ptá se ho kdosi na twitteru. „Lidé se nemění. Obzvláště ne privatizační miliardáři z devadesátek. Víme, jaký byste byl prezident a doufám, že jím nebudete,“ dodal další.

Babiš se dokonce podle svých slov s jednou novinářkou vsadil, že pokud by některou z prezidentských debat v příštím roce prohrál, bude muset absolvovat zorbing. To by pro něho byl údajně trest, protože mu nedělá dobře ani magnetická rezonance.

„Vsadil jsem se, že debatu zvládnu, jinak musím do zorbingové koule, pochlubil se na twitteru,“  Podle voličů to ale není zorbingová koule, co politik potřebuje. „Zorbingovou koulí? Ne. Ty potřebuješ Magdeburskou poloukoulí,“ vzkázal mu jeden z nich.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Twitter, ČTK, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články