Chytré regálové řešení pro skladové prostory

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
DomácíKomerční sdělení
Sklady
Zdroj: Shutterstock

Všichni, kdo řeší skladové prostory, dají určitě za pravdu, že se neustále potýkají s nedostatkem místa. Kromě toho je třeba ve skladu udržovat pořádek, abyste se k uskladněnému materiálu a zásobám bez potíží dostali. Skladový prostor není nafukovací, proto je nutné přemýšlet nad jeho efektivním využitím.

Podle čeho vybírat?

Regály do skladu je třeba pořizovat s rozvahou, neboť neexistuje univerzální řešení, které by se hodilo všem. Velmi záleží na tom, co a jakým způsobem skladujete. Zaměříme-li se na velké provozy, zde se velmi osvědčily paletové regály, a to hned z několika důvodů. Mají vysokou nosnost, značnou odolnost a dostatečnou prostornost. Díky těmto vlastnostem dokáží významně ušetřit místo ve skladě, neboť nabízí celou řadu modifikací. Patrová varianta efektivně navýší kapacitu skladu. Bez potíží do ní totiž umístíte i objemnější zboží o vysoké hmotnosti. V tomto případě se však předpokládá dostatečná výška stropu.

Dejte přednost flexibilitě

Další možností je mobilní paletový systém, jenž je možné využít ve všech typech skladů. Vyrábí se totiž na míru prostorových možností a vašich potřeb. Paletový regál tvoří nástavba a podvozek, který se posouvá po kolejích prostřednictvím elektromotoru. Tento typ skladovacích regálů se užívá hlavně v chladírenských a mrazírenských provozech, neboť významně šetří nejen místo, ale hlavně energie.

Když nedisponujete vlastními sklady

V tom případě se můžete porozhlédnout po pronájmu skladových prostorů, jichž je na realitním trhu požehnaně. Odborníci se shodují, že začínajícím a malým firmám se vyplatí sklad si spíše pronajmout než koupit. Poslední slovo ovšem má celková investiční strategie vaší firmy a množství volných peněz, které chcete do skladových prostor investovat. S koupí skladu úzce souvisí další množství nemalého kapitálu, což u pronájmu nemusíte řešit.

Autor: redakceSouvisející články