Co dohnalo kytaristu Štrupa k sebevraždě? Známe odpověď

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
honza strup
Zdroj: Profimedia

Honza Štrup, který hrál nejen v kapele Rybičky 48, ale jako kytarista působil také ve skupině Divokej Bill a dalších hudebních tělesech, minulý měsíc spáchal sebevraždu, kterou nikdo z jeho okolí nepochopil.

Podle mnohých za tím mohou být dluhy, které si za poslední roky nasekal. Sice nejdříve podělil několik milionů korun, ze světa ale odešel v minusových hodnotách.

Jeho dluhy se měly pohybovat kolem 700 tisíc korun. Jestli se ale oběsil skutečně jen kvůli penězům, je záhadou.

Štrupovi bylo teprve 39 let, jeho kamarádi nechápou, proč si vzal život

Jeho dluhy jsou vedené v centrální evidenci exekucí. Štrup před několika lety zdědil dům v Českém Brodě, k tomu navíc také peníze. Všechny peníze ale měly zmizet v hospodách. Potvrdil to i jeho kolega z branže. Navíc se Štrupovi nedařilo peníze splácet.

Jestli to ale byl hlavní důvod k tomu, aby si sáhl na život, to ví jen o sám. Tragická zpráva přišla na začátku července, kdy se na sociálních sítích vyjádřil jeho bývalý kolega z kapely Rybičky 48 Kuba Ryba. „Před chvílí jsem se dozvěděl, že odešel Honza Štrup… Nebudu se rozepisovat o tom, jak jsme se poznali, co jsme spolu zažili a co se stalo, že jsme se posledních X let nebavili,“ uvedl na facebooku.

Netrvalo dlouho a bylo potvrzeno, že Štrup odešel z tohoto světa dobrovolně. „Dlouho se nikomu neozýval, a tak ho jeho maminka objevila oběšeného v jeho bytě! Už dlouho na tom nebyl psychicky dobře,“ řekl k jeho úmrtí další nejmenovaný kolega.

Smrt známého kytaristy zasáhla nejen jeho rodinu a známé, ale také jeho fanoušky a ostatní hudebníky, se kterými spolupracoval.

I oni napsali své pocity na sociální sítě, kde vyjadřovali upřímnou soustrast nejen rodině, ale také přátelům. Honza Štrup ale není jediný, kdo si vzal dobrovolně život.

Mezi slavnými osobnostmi je spousta lidí, kteří se rozhodli odejít ze světa

Umělců, kteří si sáhli na život, je nejen v České republice spousta. Například mezi herce, kteří zemřeli vlastní rukou, patří Vlastimil Brodský, který svůj život ukončil na vlastní chatě v roce 2002.

Mezi další patří například Iveta Bartošová, která svým odchodem pravděpodobně chtěla vyřešit problémy s alkoholem a soukromým životem. Zvolila ale jiný způsob smrti – lehla si na koleje pod vlak.

Martin Štěpánek, který trpěl rakovinou a strachem z bolesti, se v roce 2010 zastřelil. Podle dopisu, který zanechal, nechtěl být nikomu na obtíž, navíc také bojoval s alkoholem.

Hudebním světem otřásla v roce 2007 zpráva, že zemřel skladatel Karel Svoboda. Zabil se vlastní, legálně drženou zbraní na zahradě své vily. Trpěl depresemi, se kterými se ale léčil. V bulváru byl zmiňovaný velmi často, hlavně v souvislosti s antidepresivy a alkoholem.

Petr Muk zemřel za nevyjasněných okolností ve věku 45 let. Podle médií se i tady mohlo jednat o sebevraždu, ale nikdy to nebylo potvrzené. Policie ale uvedla, že šlo o nešťastnou náhodu. Mohl se udusit vlastními zvratky, nebo zkombinoval prášky a alkohol a jeho srdce takovou nálož nezvládlo.

Zdroj: Blesk

Autor: Raina TomanováSouvisející články