Čtyřletá rekonstrukce Barrandovského mostu přijde Prahu téměř na 600 milionů korun

od Šárka Cvrkalová
1 minuta čtení
barrandovsky most
Zdroj: Profimedia

Praha našla firmu, která pro ni dokončí opravu Barrandovského mostu. Nová společnost začne s rekonstrukcí v květnu, stavba by měla trvat zhruba 4 roky a stát Prahu 594,5 milionu korun. V tiskové zprávě o tom v pátek informovala mluvčí městské Technické správy komunikací Barbora Lišková.

Letošní dopravní omezení se díky soutěži podařilo zkrátit z původně plánovaných 180 na 110 dní. V nich bude provoz omezen vždy pouze v jednom ze čtyř pruhů v každém směru. Most je součástí městského okruhu, denně tak po něm přejede asi 140 000 aut.

„Zakázka byla poprvé v historii města soutěžena tak, že stejnou roli hrála cena a doba dopravních omezení,“ řekl primátorův náměstek pro dopravu Adam Scheinherr. Dodal, že omezení se podařilo významně zkrátit a letos připadnou na letní měsíce, kdy je doprava nejslabší.

Rekonstrukce se obávali řidiči i samotná Praha 4

Celá přestavba mostu je tak trochu strašákem pro většinu Čechů. Na webu Metro byla dokonce jeho rekonstrukce zařazena mezi události, na které by se měli řidiči pořádně obrnit nervy, a to hned vedle stavby nové linky metra.

Blesk zase už v lednu napsal, že vedení Prahy 4 se nelíbí záměr prodloužit na Jižní spojce ve směru na Smíchov po dobu rekonstrukce Barrandovského mostu vyhrazený jízdní pruh pro autobusy.

Podle radnice bude celá situace způsobovat kolony, následně pak problémy s MHD, komplikovat se bude i doprava na křižovatkách v Krči. Mluvčí organizace Ropid Filip Drápal tehdy sdělil médiím, že jde o předběžný návrh a o konkrétním opatření zatím nebylo rozhodnuto.

„Barranďák využívám téměř denně, samozřejmě že se jeho rekonstrukce bojím. Média sice tvrdí, jak minimálně bude provoz omezen, s věčně zasekanou Prahou se ale změny projeví a budou obrovské. Absolutně se na to netěším,“ dodává pro Přehledně24 k opravě mostu jeden z pražských řidičů.

Zdroj: TSK, iRozhlas, Metro, Blesk, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články