Další politik zatajil tučné vedlejší příjmy. Jeho výmluvě jen těžko uvěříte

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
radek vondracek
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Radek Vondráček je český politik a od roku 2017 také předseda Poslanecké sněmovny. Mimo to je ale také právníkem ve firmě AK Vondráček & Opatrný. Za roky 2018 a 2019 však nepřiznal plat z této činnosti, který je nad rámec jeho poslanecké funkce.

Na vše se podle slov samotného Vondráčka přišlo poté, co jeho konkurenti a lidé, kteří se mu snaží před volbami co nejvíce uškodit, hledali na jeho jméno špínu. „Obvolávají mé přátele, kolegy i rodinu,“ napsal na svůj facebook.

Podle šéfa Sněmovny se bude jednat pravděpodobně o tu nejhorší předvolební kampaň, jakou si kdy mohl přát. Informace, kterou na něj objevili, totiž šokovala mnohé. On sám se ale brání, že to nebyla jeho chyba.

Nenapadlo mě kontrolovat mé asistentky

„Kolegyně, které se mi o podobné věci starají, chybně zadaly informace,“ říká Vondráček. Ani ho prý nenapadlo, že by zkušené úřednice mohly udělat v zadávání čísel chybu.

Na svém facebookovém profilu se navíc politik vyjádřil, že pravděpodobně během následujících dnů můžeme očekávat další výrazné titulky o tom, jak špatný je člověk. „Poznávám to podle toho, jak kolem mé osoby krouží hledači špíny,“ dodal.

Podle Deníku N si Vondráček vedlejší činností přišel na více než 900 000. Tyto peníze ale ve dvou letech zatajil, což je protizákonné, protože je třeba tyto příjmy deklarovat.

Hned jsem vše napravil

Když vyšla pravda najevo, hájil se Vondráček tím, že vše překontroloval a opravdu zjistil, že jeho kolegyně udělaly chybu. Ihned podle svých slov všechno dal do pořádku.

Nejednalo se podle všeho o žádné miliony. „To je zřejmé i z mého daňového přiznání, kde je vše samozřejmě správně a vše tedy bylo řádně přiznáno a zdaněno,“ hájí se.

Nepřiznání všech příjmů se v České republice hodnotí jako přestupek, a je tak pravděpodobné, že bude šéf Sněmovny ještě muset zaplatit pokutu 50 000 korun. Dodává ale, že to celé byla jen velká chyba a situace ho velmi mrzí.

Zdroj: facebook Radka Vondráčka

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články