Doprava se nijak výrazně nezhoršila. Experti zhodnotili opravy Barrandovského mostu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
oprava barrandovsky most
Zdroj: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

V úterý byla představena první data, která vyhodnotili experti. Rekonstrukce Barrandovského mostu probíhá už měsíc a bylo načase dát vědět, jestli se doprava zhoršila a jak všechno probíhá.

Letos potrvá oprava 110 dní a jedná se o první fázi rekonstrukce. Mnozí měli starosti, že doprava bude kolabovat. To se ale nestalo, naopak se ukázalo, že zdržení na Barrandovském mostě není tak hrozné. Průměrně se tu řidič zdrží asi jednu minutu, což je podle expertů skvělý výsledek.

Oprava je skvěle naplánovaná, říká primátor Zdeněk Hřib

Jak se ukázalo, nadšený je především primátor Prahy Zdeněk Hřib, který uvedl, že oprava byla dobře naplánovaná, napsal iDNES. K jeho slovům se připojil také náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr, který poděkoval všem řidičům za trpělivost.

„Sklízíme hrozny toho, jaké množství energie a času jsme věnovali přípravě této rekonstrukce. Je vidět, že i když se připraví něco tak obrovského, dá se to zvládnout, přitom všichni očekávali peklo,“ uvedl. I během rekonstrukce už se samozřejmě objevily problémy.

Zrovna minulý týden dopravu zablokoval řidič, který měl porouchané auto, ale odmítl ho nechat odtáhnout vozy Technické správy komunikací. Odtahovou službu přitom mohl mít zdarma, mezitím si ale zavolal vlastní. O této komplikaci informoval server iDNES.

Data jsou nejen z aplikací nebo kamer

Experti sbírali data nejen z kamer, ale také z aplikace Waze nebo měřícího vozidla. Jak se ukázalo, nejhorší situace je na Komořanské ulici, uvedl server Seznam Zprávy. Zde je nejdelší doba čekání – devět minut. Většinou se ale řidiči zdrží pouze dvě minuty v průměru.

„Za dobu oprav jsem přes Barrandovský most jela zhruba osmkrát a je pravdou, že jsem jej vždy projela bez větších obtíží. Ke zdržení došlo jen na Strakonické ve směru do centra, kde dochází před mostem k zúžení, tam jsme několik minut čekali, ale dalo se to zvládnout,“ podělila se o své zkušenosti jedna z redaktorek serveru Přehledně24.

„Můžeme sledovat, že doprava se v mnoha ohledech chová lépe než za normálního stavu,“ řekl Richard Burgr z TSK. Přípravy na tuto rekonstrukci trvaly více jak tři roky a je dobrou zprávou, že prozatím všechno funguje, jak má.

Nejvíce se samozřejmě zdržují autobusy, a to nejen linkové, ale také MHD. Je tedy potřeba s tím počítat. Na druhou stranu, pokud MHD využijete a nebudete jezdit vlastním vozidlem, můžete i nějakou tu minutu ušetřit, protože provoz nebude tak hustý. Za několik týdnů přijdou experti s dalšími výsledky.

Zdroj: iDNES, Seznam Zprávy, ČTK, Přehledně24

Autor: Raina TomanováSouvisející články