Eurojackpot bude možné vyhrát i v úterý. Sazka představila novinky v sázení i výsledky mezinárodního průzkumu

od Anna-Marie Rabová
2 minuty čtení
Eurojackpot tah produkt
Zdroj: Sazka

Ve čtvrtek 24. března společnost Sazka na tiskové konferenci představila novinky ve hře Eurojackpot. Od 29. března jej totiž bude nově možné vyhrát i v úterý.

Eurojackpot je nejrozšířenější loterií v Evropě. Tato loterie vznikla ve Finsku a nyní se hraje už v osmnácti zemích.

V České republice se hraje od října 2014, v tuzemsku navíc padla dosud rekordní výhra 2,5 miliardy korun. V roce 2019 pak v Sazce padla nejvyšší výhra v českém online sázení, a to ve výši 1,4 miliardy korun.

Výhrou může být i nový vůz

Od 29. března se loterie Eurojackpot, která se dosud losovala pouze v pátek, bude losovat i v úterý. Navíc pro tuzemské sázející, kteří si vsadí plný tiket, je po dobu prvních pěti losovacích úterků připravena možnost zahrát si také o celkem 50 automobilů značky Land Rover Defender, přičemž hodnota jednoho vozu je 2,2 milionu korun.

Navíc se mění se i matice hry. Bude se sice losovat 5 čísel z 50 a 2 z 12 (místo dřívějších 2 z 10), dle Sazky se ale zvyšuje i výše potenciální výhry.

„Úplně poprvé se v českých loterních dějinách objevuje šance vyhrávat téměř 3 miliardy korun. Jedná se o nejvyšší možný jackpot v historii České republiky,“ uvedla Veronika Diamantová, tisková mluvčí společnosti.

Češi jsou nejskromnější

V rámci tiskové konference společnost Sazka představila i výsledky mezinárodního průzkumu, který zkoumal, jak lidé z pěti různých evropských zemí vnímají bohatství.

V každé ze zemí, konkrétně v České republice, na Slovensku, v Itálii, v Německu a ve Finsku, se průzkumu účastnilo 500 mužů a žen starších 18 let.

Z průzkumu mimo jiné vyplynulo, že nejskromnějším národem jsou Češi, neboť jako bohatí by se cítili, pokud by jejich čistý příjem měsíčně činil 120 000 korun.

Dále vyplynulo, že pro asi 60 procent Čechů hranice bohatství začíná na 10 milionech korun. Přitom v dalších zemích, kde průzkum proběhl, je tato suma zhruba desetkrát vyšší.

Společnost Sazka, a.s. je největší a nejstarší loterijní společnost v České republice. Mezi její klíčové hry a loterie patří především číselné loterie. Její nejznámější hrou je Sportka.

Zdroj: Sazka, Přehledně24

Autor: Anna-Marie RabováSouvisející články