Foldyna z SPD se zase projevil. Prohlásil věc, kterou snad nemůže říct normálně smýšlející člověk

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jaroslav foldyna
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Nedělní pořad Partie na CNN Prima NEWS je nekonečnou studnicí zábavy a přehlídkou nejrůznějších názorů na dění v české společnosti. Po bizarním výroku Marie Benešové, o němž jsme psali nedávno, se předvedl i Jaroslav Foldyna z SPD. Ten si vzal na paškál homosexuály a LGBTQ+ komunitu celkově.

Devianti, kteří budou upřednostňováni při výběru pracovní pozice. To si myslí o gayích poslanec Jaroslav Foldyna a nebojí se tento názor vyřknout v celostátním vysílání, konkrétně v pořadu Partie na CNN Prima NEWS, jenž moderuje Terezie Tománková.

Foldyna má problém v pojmech

„Ve Výboru pro evropské záležitosti jsme jako poslanci projednávali zprávu Evropské komise, která říká, že jakási LGBT+ komunita bude Evropskou komisí preferována. To znamená, že devianti budou zaměstnáváni přednostně z peněz daňového poplatníka. Já jako bílý heterosexuální muž budu znevýhodněn,“ zněl celý Foldynův výrok.

Zajímavé je, že kromě toho, že má problém v pojmech, netuší ani, jakou zprávu vlastně cituje. Prohlašovat, že homosexualita je deviace, může jen člověk, který dané problematice vůbec nerozumí a nedokáže normálně smýšlet.

Homosexualita byla ze seznamu duševních chorob vyškrtnuta už v roce 1990 Světovou zdravotnickou organizací. Že homosexualita není nemoc, potvrdila řada vědeckých výzkumů.

Němcová i Lipavský to odmítli

Přímo ve vysílání se vůči němu ohradila třeba Miroslava Němcová z ODS. „Každý ze svého okolí známe někoho, kdo je třeba nějakým způsobem odlišný. Někdo může být homosexuál, jiný je třeba psychicky nemocný. Přijde mi nebezpečné, aby se volební kampaň zvrhla k tomu, že si vybereme jednu marginalizovanou skupinu a vyvoláme kolem toho negativní emoce,“ řekl Lipavský ve vysílání.

Foldyna navíc odmítl, že by tuto komunitu urazil. Deviaci nazval „jinou cestou“ a nevidí v ní nic urážlivého. S jeho názorem nesouhlasí ani Jan Lipavský z Pirátské strany.

„Každý ze svého okolí známe někoho, kdo je třeba nějakým způsobem odlišný. Někdo může být homosexuál, jiný je třeba psychicky nemocný. Přijde mi nebezpečné, aby se volební kampaň zvrhla k tomu, že si vybereme jednu marginalizovanou skupinu a vyvoláme kolem toho negativní emoce,“

Jaroslav Foldyna byl členem ČSSD, než přestoupil do hnutí SPD Tomia Okamury, s jehož volebním programem a myšlenkami se ztotožňuje.

Nelíbilo se mu dnešní směřování ČSSD. V rozhovoru pro Novinky.cz z dubna minulého roku řekl, že ČSSD prý usiluje o rozpuštění České republiky v rámci Evropské unie. Tvrdil také, že ho strana označil za xenofoba a nacistu.

Zdroj: CNN Prima NEWS, Novinky.cz

Autor: Marek SlaninaSouvisející články