Fotbalová expertka Alena Schillerová se vyjádřila k odchodu Messiho z Barcelony. Schytala urážky a výsměch

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
alena schillerova
Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Ministryně financí Alena Schillerová na svůj twitter přidala příspěvek, kterým pobavila i rozlítila nejednoho sledujícího či kolegu z řad opozice. Troufla se vyjádřit k věci, která momentálně hýbe mezinárodním fotbalem. Jenže od dámy, která „střeží“ státní kasu a střídá účesy jak na běžícím páse, to nezní zrovna věrohodně.

Stačilo suše konstatovat, že sleduje (respektive její mediální tým, který se jí stará o PR a sociální sítě), tiskovou konferenci Lionela Messiho k odchodu z Barcelony, a problém byl na světě.

„Konec jedné fotbalové éry. Nová začíná. Lionel Messi už není hráčem Barcelony. Nově bude hrát ve francouzském PSG,“ zněl na první pohled nijak kontroverzní tweet.

Jenže onen informativní charakter této zprávy naší ministryni financí lidé prostě nezbaštili. Političce akorát tak podkopal nohy a ukázal, jak občané reagují, když se politici snaží přiblížit nějaké sortě lidí. V tomto případě fotbalovým fanouškům.

Odchod držitele šesti Zlatých míčů Lionela Messiho z Barcelony se uskutečnil z finančních důvodů. S klubem Paris St. Germain, který patří k nejbohatším na planetě, podepsal smlouvu na dva roky s opcí na další sezonu.

V Barceloně přitom Messi strávil 21 let. Jenže její dluh podle auditu dosahuje skoro 30 miliard korun, a tak už si ho zkrátka nemůže dovolit.

Nebylo na výplaty. Nepřipomíná vám to něco?

„Alenko, mohla bys mi tu větu přeložit do angličtiny? Já totiž vím, že kromě toho, že jsi veliký expert na fotbal, také mluvíš perfektně anglicky. Děkuji předem,“ narážel na Schillerové faux paus, kdy utekla před televizními kamerami poté, co na ni redaktorka bez předchozí domluvy vytáhla otázky v angličtině.

Další se ji snažil trochu uvést do kontextu. „Paní ministryně, s tím Messim je to takový trochu nešťastný příběh. Barcelona své hráče královsky platila, napůjčovala si spoustu peněz a jednoho dne nebylo na výplaty. Nepřipomíná vám to něco?“ napsal.

V komentářích zaznělo s tímto faktem také oblíbené jméno Miroslava Kalouska. „Messi fakturoval Barceloně nesmyslné částky. Messi je v podstatě obdoba Kalouska, který zadlužil ČR tak, že to ani chudák Babiš jako ministr financí tehdy v Sobotkově vládě nedokázal vyrovnat,“ přidal se jeden sledující.

Vyjádřila se také Markéta Pekarová-Adamová z TOP 09, která si rýpla za opozici. „Fotbalu, paní ministryně, nerozumím, ale vím, že Messi už není hráčem Barcelony především proto, že se utopili v dluzích. No a vy si z Česka děláte fotbalovou Barcelonu. Věřím, že občané na podzim taky změní dres,“ narážela na nadcházející volby.

Je na pováženou, zda by si paní Schillerová neměla raději spravovat sociální sítě sama. Evidentně v tom plave, toto byl další krok vedle. Jenže hodiny odbíjejí a čas neúprosně utíká, takže je otázkou, zda si svůj pošramocený mediální obraz ještě stihne napravit.

Zdroj: Twitter

Autor: Marek SlaninaSouvisející články