Gott napsal o zradě nejlepšího kamaráda. Tohle Ladislav Štaidl přehnal

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
gott staidl
Zdroj: Profimedia.cz

Zpěvák Karel Gott těsně před koncem svého života napsal autobiografii, kterou nakonec po několika odloženích kvůli koronaviru vdova Ivana Gottová plánuje vydat 14. července. Podle CNN Prima NEWS je plná pikantností, a dokonce tam otevřeně přiznal, jak ho podrazil nejlepší kamarád.

Karel Gott toho společně s Ladislavem Štaidlem prožil za ta léta opravdu mnoho. Byli nejlepší kamarádi, ale také kolegové. Jeden na druhého věděli mnoho věcí, věřili si a mohli společně mluvit o všem, tedy o politice, kultuře i ženách. Kdekdo je bral pomalu jako bratry.

Štaidl zpěváka společně se svým orchestrem doprovázel úctyhodných dvacet tři let. Společně tak zažili neskutečně mnoho krásných zážitků a pracovních úspěchů. A to nejen u nás, ale především v zahraničí.

Zničehonic byl konec dobrým vztahům

Jenže zničehonic se mezi nimi něco stalo. „O to větším překvapením bylo, když se jejich cesty v roce 1988 nečekaně rozešly. Na vlastní žádost se spolupráci rozhodl ukončit Štaidl. Ovšem Gott mu nemohl dlouho zapomenout, jakým způsobem to provedl,“ píše CNN Prima NEWS.

Když probíhala poslední zkouška před velkým turné v Německu, Štaidl za zpěvákem přišel se slovy, aby si následující den ráno nezapomněl koupit časopis Květy. Když si ho koupil, nemohl věřit vlastním očím, co se tam o svém kamarádovi dočetl.

„Až v něm se dočetl, že Štaidl končí s vedením svého orchestru a tím pádem i s ním. Jako důvod uvedl, že už ho to nebaví. A to se Gotta velmi dotklo. Vadilo mu, že po tak dlouhých letech, po všem, co spolu prožili, mu sbohem nedokázal říct do očí, ale pouze to vzkázal prostřednictvím médií,“ píše CNN Prima NEWS. Gott to tehdy bral jako obrovskou zradu.

Jejich cesty se začaly pomalu rozcházet o dva roky dříve, v roce 1986. V té době se Ladislav zamiloval do zpěvačky Ivety Bartošové. K tomu skládal její písně, takže veškerý čas investoval do ní. Gott přiznal, že mu to několikrát i vyčetl a vadilo mu to.

Co se stalo, už ani jeden z nich neřešil

Že oba pánové na vše zapomněli, tedy na vše zlé, dokázal Karel Gott i v den svých osmdesátých narozenin, které pořádal v Divadle Na Jezerce. Tam Štaidla pozval, skvěle se bavili a došlo i k osobní a upřímné gratulaci k tak vysokému dožitému věku.

Michal David, oblíbený český hudebník, se k jejich vztahu také vyjádřil. Dle jeho slov mezi oběma muži byla skutečně velká vzájemná symbióza. „Nebýt Štaidla, možná by se Gott nedostal tak daleko,“ uvedl zpěvák pro CNN Prima NEWS.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články