Hasiči vyjeli k požáru domu. Zaskočil je živý třímetrový krokodýl

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
krokodýl
Zdroj: Shutterstock

V pátek 12. března zasahovala nad ránem v Klopině na Šumpersku skupina hasičů přivolaná k požáru rodinného domu. Kromě plamenů se ale museli potýkat i s překvapením v podobě živého krokodýla nilského.

Exemplář o délce zhruba tří metrů zaskočil hasiče v malé sklepní místnosti o rozměrech zhruba pět krát čtyři metry. Tuto situaci potvrdila médiím mluvčí olomouckých hasičů Lucie Balážová.

Zásah musel být přerušen, nakonec se krokodýla podařilo odchytit

Plamenů se hasiči zbavili ještě před nálezem krokodýla. Když ale zvíře objevili, musel být jejich zásah přerušen a přivolán byl odborník na odchyt zvířat. Naštěstí se ukázalo, že krokodýl není nebezpečný.

Pomocí lan bylo zvíře odborně odchyceno a přemístěno do garáže. Jelikož ředitel krajské veterinární správy potvrdil, že o chovu krokodýla v místě nálezu neměl ani ponětí, byla k případu přivolána i policie.

Není zatím jasné, zda se krokodýl vrátí k původnímu majiteli, nebo mu bude zabaven, každopádně hrozí, že ten, kdo krokodýla v domě choval, může dostat pokutu až 100 000 korun.

Navíc po zničení domu požárem je možné, že jeho majitel nebude mít k chovu krokodýlů již ani finanční a prostorové prostředky.

Obyvatelé vesnice o zvířeti věděli

Ostatní obyvatelé vesnice potvrdili médiím, že o chovu krokodýla věděli. Jeho majitel ho měl prý dobře ochočeného, nikdy nikomu neublížil ani neutekl.

Nikdo z místních s tím proto neměl problémy. Po záchraně zvířete se mohli hasiči vrátit ke své práci. Jelikož ale plameny již zpacifikovali dříve, nebylo třeba se na místě o moc déle zdržovat.

Příčinou požáru byla podle všeho nedbalost. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena zhruba na 90 000 korun.

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články