Jaroslav Dušek řekl, proč zásadně odmítá očkování. Možná máte stejné důvody

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jaroslav dusek
Zdroj: Profimedia

Herec Jaroslav Dušek je známý svým alternativním přístupem k životu. Ten se vyznačuje třeba tím, že se snaží žít v souladu s přírodou a třeba už přes třicet let nebere žádné léky. Dušek, který je zároveň i moderátorem a poskytl řadu rozhovorů se zajímavými osobnostmi, zaujal i jasný postoj k očkování proti koronaviru. Ten je jednoznačně odmítavý. V rozhovoru pro pořad Showtime se o této problematice rozmluvil více.

Jaroslav Dušek se nenechá očkovat proti nemoci covid-19. Už dříve se nechal slyšet, že koronavirus a onemocnění jím způsobené nevidí jako žádnou velkou hrozbu.

„Mě hlavně zaujala ta protichůdnost informací. I v běžných médiích si protiřečí – od toho, že se jedná o brutální smrtelný virus, na který lidé umírají při chůzi, až po zprávu, že nikdo přímo na virus nezemřel. Já jsem nikoho nemocného v okolí také neznal, až když jsem se víc ptal, tak jsem se dostal k jednomu až dvěma případům. Vytvořil jsem si proto teorii, že onemocněli ti, kteří volí Andreje Babiše, protože ty také nikdo nezná,“ řekl v dubnu minulého roku v rozhovoru pro E15.

Koronavirus versus autonehody

„Dočetl jsem se, kolik lidí na světě také umírá na různé jiné choroby nebo autonehody. Z toho vidím, že koronavirus nevypadá jako tak strašná smrtící bomba,“ dodal. V té době byla ale v České republice i ve světě úplně jiná situace. I dnes, více než rok po tomto výroku, však bere celou pandemii s nadhledem sobě vlastním.

Očkování Dušek odmítá z toho důvodu, že si nepřipadá jako „homo sapiens domesticus, ochočený a domestikovaný člověk,“ jak řekl v pořadu Showtime, který vysílá CNN Prima NEWS.

Očkování? Absurdní představa

„Nebyl jsem třicet let u lékaře. Neberu třicet let žádné léky. Představa, že bych se nechal očkovat, je pro mě naprosto absurdní,“ dodal v televizi s tím, že „indiáni také raději zemřeli, než aby se nechali někým zotročit.“ Dušek totiž věří v to, že se tělo dokáže uzdravit samo a lehkou rýmu zažene třeba půst.

Dušek si nechává dlouhý plnovous, takže působí dojmem poustevníka. Je to ale také kvůli kariéře. Pomalu se vrací vlivem rozvolňování k herectví a připravuje se mimo jiné na roli „roztržitého, lehce zanedbaného vědce,“ jak prozradil v témže pořadu.

Zdroj: E15, Showtime CNN Prima NEWS

Autor: Marek SlaninaSouvisející články