Jiří Ovčáček znovu promluvil. Už po několikáté překvapil svými slovy o Bohu

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jiri ovcacek
Zdroj: Tonda Tran / CNC / Profimedia

Jiří Ovčáček je sice mluvčí prezidenta Miloše Zemana, za některá slova by ale nemusel stydět kdejaký kněz. Nyní na svém Twitteru zveřejnil zprávu, za kterou to pěkně schytal.

Redaktorka České televize Nora Fridrichová jeho poselství sdílela na svém účtu na Instagramu, kde k příspěvku uvedla pouze: „Šmarjá, už zase!“ a komentáře na sebe nenechaly dlouho čekat. Lidé se Ovčáčkovi vysmívají za jeho názory, které jsou leckdy úplně mimo.

Ovčáček popsal své Vánoce se Zemanem

Jiří Ovčáček na svém profilu uvedl: „Všem, kdo se cítí opuštěni, bych rád řekl, že nejsou sami. Spasitel, který chudičký leží v kolébce ve chlévě, to přenádherné Dítě, je s nimi i v té nejtemnější noci. Protože miluje každého člověka,“ a ke slovům ještě připojil odkaz na článek.

Pro server ŽivotvČesku.cz totiž mluvčí pana prezidenta poskytl rozhovor, ve kterém se svěřuje, jaké budou jeho Vánoce právě s Milošem Zemanem. „Stromeček mám vlastně přírodní i umělý. Štědrý večer totiž prožívám na více místech,“ prozradil.

Mluvčím se stal před více než 8 lety, budou to tedy jeho deváté Vánoce s prezidentem. Se Zemanem jsou více než spolupracovníci, jsou to také přátelé, ale mezi s sebou si dárky nedávají. „Nemyslím si, že je bezpodmínečně nutné si dávat dárky, když, tak jde o drobnosti. Protože jeden dárek je natolik vzácný, že všechny hmotné předčí. A to je přátelství.“

Mluvčí prezidenta bude na Vánoce pendlovat

Ovčáček je na Štědrý večer na několika místech, protože jezdí za všemi příbuznými. Navíc je silně věřící, a tak Vánoce prožívá o něco více. „Betlém mám starožitný, papírový, ještě z první republiky. Je maličký, ale má své starosvětské kouzlo. Stromeček pak mám vlastně přírodní i umělý. Štědrý večer totiž prožívám na více místech.“

Prozradil, s kým se u stromečku potká: „Potkám se s nejbližší rodinou. Na Štědrý večer rozdělím čas a navštívím více rozzářených domácností mých blízkých. Jsem s lidmi, které mám rád, a to je nejdůležitější,“ uvedl s tím, že dárky pro něj nejsou důležité.

O politice se Ovčáček příliš bavit nechtěl, ale téma Vánoc rozebral důkladně. „Vánoce už nikdo nikdy nedokáže zničit. Protože Vánoce, to je oslava příchodu Spasitele, narození Ježíše Krista. Lidské režimy a ideologie se mění, ale Bůh a jeho láska trvají navěky. A i kdyby nám někdo zakázal jesličky, stromeček a zavřel kostely, tuhle lásku nedokáže zahubit.“

I letos budou vánoční svátky vypadat trochu jinak než normálně, kvůli aktuální situaci okolo koronaviru. Přiznal, že soucítí s těmi, kteří budou muset být na Vánoce sami, a poslal jim vzkaz, který uvedl jako součást svého příspěvku na Twitteru.

Zdroj: Twitter, Instagram, ŽivotvČesku.cz

Autor: Raina Tomanová



Související články