Kateřina Konečná neměla protikandidáta. Zůstává proto ve vedení KSČM

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
katerina konecna
Zdroj: Michal Sváček/ MAFRA / Profimedia

Předsedkyně a europoslankyně KSČM Kateřina Konečná obhájila svou funkci a bude ve vedení KSČM i nadále. Neměla totiž protikandidáta, který by kandidoval proti ní. Přitom měli být hned dva.

Svou kandidaturu ale nakonec stáhl místopředseda strany Milan Krajča i Josef Skála, který byl již dříve nominovaný stranou jako kandidát do prezidentských voleb. Pro Konečnou pak hlasovalo téměř 89 procent delegátů, získala 254 hlasů z celkových 286.

Nebyla jediná, kdo obhájil svou funkci

Kromě Konečné svou pozici uhájil také první místopředseda Petr Šimůnek, který ale také neměl žádného protikandidáta. O výsledcích informovala mluvčí strany KSČM Helena Grofová. Gratulace dostala Konečná i na sociálních sítích. Přímo na facebooku nově volené předsedkyni sledující strany gratulují a podporují Konečnou v její práci.

„Česká republika není v dobré kondici a KSČM ve Sněmovně evidentně chybí. Schvalují se tam obrovské výdaje na zbrojení a lidem se nepomáhá. Nikdo neřeší obrovské nárůsty cen energií a potravin,“ uvedla Konečná pro Novinky. Ráda by přitom proti sobě měla nějakého oponenta.

„Já ráda bojuju, ale nejde asi o protikandidáty, jde o to, aby byl poskládán tým, který opravdu zabere,“ řekla Konečná. Podle ní se nepomáhá normálním lidem, ale zato se schvalují obrovské peníze na koupi zbrojení. Ve svém vystoupení pak podle České televize mluvila také o jiných tématech.

Už se chystá kampaň pro podzimní volby

Podle Konečné současná vláda vůbec nemyslí na své občany. „V tuto chvíli si sice hnutí ANO hraje na levici, ale ta konkrétní opatření prostě nepřináší. Například na příjmové straně. Je nezbytně nutné zdanit nadnárodní korporace a zamezit vyvádění kapitálu mimo Českou republiku tak, aby byly peníze pro naše občany.“

Obhájkyně svého postu ve vedení KSČM připravuje kampaň pro komunální volby, které proběhnou na podzim. Pomáhat jí bude nejen Krajča, ale také místopředsedkyně pro ekonomiku a hospodářskou činnost Marie Pěnčíková. Na postu pro odborné zázemí skončil Leo Luzar, kterého nahradil Ludvík Šulda.

Kampaň bude provázet heslo „Teď a tady“. Strana se podle její šéfky bude připravovat nejen na prezidentskou, ale také na evropskou a krajskou volbu, které proběhnou za dva roky. „Společně s našimi levicovými odborníky chceme připravit opravdu reálný program, který nebude založený pouze na heslech, ale na konkrétních věcech,“ doplnila Konečná.

Zdroj: Facebook, Novinky, Česká televize

Autor: Raina TomanováSouvisející články