Kauza Feri: V průběhu styku si tajně sundal kondom, svěřila se oběť. A vylíčila další detaily

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Dominik Feri
Zdroj: Profimedia

Donedávna byl Dominik Feri znám jen jako politik, od června je ale vyšetřován za sexuální násilí, kterého se měl opakovaně dopouštět na několika dívkách. K vyřešení situace se prozatím neschyluje, ve Feriho případě se totiž neustále něco mění, a teď ho dokonce dostal na starosti nový orgán.

Případ v současné době má na starosti Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3. Důvodem je i to, že právě zde má Dominik Feri nahlášený trvalý pobyt a mělo tu dojít k nejvíce případům. Vyšetřovatelé se teď zaměřují především na dění v jeho bytě.

Jenomže policie Prahy 3 nemá specializované oddělení pro trestné činy posuzované jako sexuální delikty. To by mohlo být problémem, který celou kauzu ještě hodně protáhne. Je také možné, že ji později dostane na starosti někdo další.

Nepoužil kondom

Několik dívek se v minulosti svěřilo, že je Dominik Feri přiměl k pohlavnímu styku i přes jejich výslovný nesouhlas. O jejich svědectví informoval před časem Deník N a deník Alarm. Na základě jejich slov se později ozvala další řada dívek a žen, které měl Feri zneužít.

Jedna z žen popsala, že trvala na tom, aby používal Dominik Feri kondom, protože věděla, že má velké množství sexuálních partnerek. On si ho ale v průběhu styku sundal, a když ho požádala, aby si ho opět nasadil, prohlásil, že je to už stejně jedno.

„Několikrát naléhal, že ho mít nechce, ale já nikdy neustoupila. Ale jednou jsem zjistila, že si ho potají sundal,“ uvedla. Ani její panika a žádosti ale nepomohly, a ona se proto později, když vyšlo najevo všechno ostatní, svěřila také.

Feri se obviněním brání

Dominik Feri v minulosti již několikrát s obviněními nesouhlasil. I tak nicméně složil mandát a opustil stranu TOP 09. Na jeho uvolněné místo v Poslanecké sněmovně nastoupila Olga Sommerová. Někteří považují jeho odchod z politiky za doznání.

Jiní ale mají za to, že se chtěl Feri pochopitelně pouze stáhnout z veřejného života, protože se kolem něho objevil takový skandál. Navíc jeho další působení ve straně by ostatním jejím členům přineslo jedině problémy.

„Pevně věříme, že se tomuto případu budou věnovat všechny kompetentní orgány a všechny případy budou co nejdříve pečlivě vyšetřeny,“ sdělil mluvčí strany Vladan Vaněk s tím, že celá TOP 09 vyjadřuje Ferimu svou podporu.

Zdroj: idnes.cz, zpravy-aktualne.cz, denik.cz
Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články