KOMENTÁŘ: Sexuoložka prohlásila, že žena starší 35 let utáhne chlapa jen na vaření. Češky na twitteru dokazují opak

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Laura Janackova
Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Podle sexuoložky Laury Janáčkové žena po pětatřicítce utáhne muže maximálně tak na vaření. Slova osoby, která se v roce 2014 pokoušela kandidovat do Senátu, vyvolala na sociálních sítích velké haló. Před časem lidé tvrdili, že by se místo politiky měla Janáčková věnovat tomu, v čem je dobrá. Teď si ale nejsou jisti, zda je tímto oborem právě sexuologie.

Text je komentářem autorky.

Když před několika lety kandidovala do Senátu za ANO, přitáhla na sebe pozornost billboardem, na kterém se ukázala ve svůdné poloze a v negližé. Janáčková tehdy tvrdila, že Praha je plná nudných billboardů a ona to chtěla změnit, jak tehdy uvedla pro iDNES.

Rozhodně byla k nepřehlédnutí, otázkou ale je, pro kolik lidí byly billboardy pozitivním ozvláštněním ulic hlavního města. Ostatně se nedostala ani do druhého kola voleb.

Po více než deseti letech od události už si na podobné snímky Janáčková netroufá. Rozhodla se ale, že o sobě opět nechá slyšet. A zase to stálo za to.

Mají nás hlavně na vaření

Janáčková nedávno přijala pozvání do pořadu Na kafeečko, kde s moderátorkou Miluší Bittnerovou probírala sex v mateřství, nevěru, ale i důvod, proč si muži vybírají obvykle mladší milenky.

„Atraktivita ženy je nejvyšší od 16 do 22 let a vysoko je ještě do 35 let. Potom začíná pomalu klesat. Proto nám nezbývá než se učit vařit a předstírat trvalou atraktivitu,“ prohlásila v rozhovoru sexuoložka.

Stereotypní názory

Není se čemu divit, že tento její názor mnoho lidí na sociálních sítích nesdílí. Slova Janáčkové mnoho žen pobouřila. Vyzněla totiž tak, že pokud je ženě více než 35 let, nemá cenu se už ani snažit. Takové ženy by podle ní měly stát u plotny a držet si doma manžela dobrým jídlem.

Češky se ale rozhodly dokázat pravý opak a doslova zaplavily twitter svými fotografiemi. „38. V kuchyni mi to taky jde, ale ani jinak si manžel nestěžuje,“ napsala k situaci na sociální síti uživatelka Annděl.

„Co to ta sexuoložka povídá za nesmysly? I v 50 letech to jde, a rozhodně ne jen přes vaření,“ píše zase na twitteru u svého snímku uživatelka RenéRůžička72, která přidala svou fotografii z posilovny.

Je sice pravda, že před pár lety Janáčková dokázala světu, že by se měla držet spíše sexuologie než politiky, teď ale předvedla, že ani v tomto oboru možná nebude nejsilnější osobností.

Zdroj: iDNES, Lifee, Stream, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články