Masterchef: Jan Punčochář a Přemek Forejt natáčeli s nevšedními pokrývkami hlavy. Tohle byste si na tu svou nikdy nedali

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
puncochar masterchef
Zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Jan Punčochář působí jako porotce v kuchařské show Masterchef Česko. Tam společně s kolegou Přemkem Forejtem a Radkem Kašpárkem hodnotí pokrmy amatérských kuchařů a snaží se najít toho nejlepšího.

Na konci července v rozhovoru pro iDnes.cz Punčochář prozradil, jak se mu povedlo shodit dvacet kilogramů a kdo ho k takové změně vyhecoval. „Nejhorší bylo, když si Roman sedl na balón a začal mě hecovat, ať makám,“ přiznal porotce, který tak nakousl, že cvičil pod dozorem vítěze Masterchefa Romanem Stašou.

Punčochář se stal kmotrem nové kuchařky Romana Staši

Slavný šéfkuchař byl kmotrem Stašovy nové kuchařky, do které vložil také jeden svůj recept. Přiznal, že kuchařku si zatím nestihl pořádně přečíst. Má ale velmi zajímavý název – Matla. Vymyslel ho Přemek Forejt, který během soutěže o Romanovi říkal, že nejdříve všechno zmatlá, ale nakonec uvaří skvělé jídlo.

„Já jsem si vždycky na jeho receptech pochutnal. Víc takových kuchařů, jako je on! Určitě bych lidem doporučil, aby si kuchařku pořídili,“ prozradil Punčochář, který aktuálně natáčí další díly oblíbené soutěže.

Na instagramu sdílel fotografii právě s Přemkem Forejtem, nezapomněl označit také třetího do party, Radka Kašpárka. Léto u nich sice bylo pracovní, ale jak poznamenal, užili si spoustu legrace. Což jde vidět i na netradičních pokrývkách hlavy, které si vzali při natáčení. Na co je použili, se asi dozvíme až v televizi.

Pod taktovkou trenéra Romana všechno zvládnul

Punčochář prozradil, jak se mu povedlo zhubnout tolik kilogramů. Vypadá mnohem lépe než kdy dřív, ale stálo ho to spoustu dřiny.

„Hubl jsem a teď se snažím udržet si nějakou váhu. Bohužel to není vůbec jednoduché, protože moc rád jím a musím i stále ochutnávat,“ řekl iDnes.cz. Pro kuchaře to byl boj v posilovně, na běžeckém páse i v kuchyni.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jan Punčochář (@jan_puncochar_chef)

Trenéra mu dělal právě vítěz Masterchefa Roman Staša. Díky němu začal Punčochář navštěvovat posilovnu a naučil ho, jak se správně hýbat. Nyní už ale trenéra nepotřebuje a cvičí podle vlastního tempa. S Romanem se přitom poznali až na natáčení soutěže, nikdy dříve se nepotkali.

Po soutěži se ale spřátelili a nakonec ho Jan poprosil, jestli by mu pomohl s konzultací a cvičebním plánem. „Byl hodně velkej pedant. Museli jsme celkem intenzivně cvičit. Nejhorší bylo, když si sedl na balón a začal mě hecovat, ať makám. No, musím říct, že to bylo náročný, ale účinný. Budu rád, když vytouženého výsledku docílím třeba za pět let. Teď si troufám říct, že jsem za rok shodil dvacet kilo,“ pochlubil se oblíbený kuchař.

Největším problémem je neochutnávat ve větším množství jídla, která uvaří. Člověk má poté tendenci se cpát vším, co mu přijde pod ruku. Dodal ale, že nyní má pevnou vůli, která mu vydrží.

Jako majitel restaurace má pod sebou 14 kuchařů, které musí ukočírovat. Vaření ho ale baví, doma se v něm střídá se svou ženou.

Zdroj: Instagram, iDnes.cz

Autor: Raina TomanováSouvisející články