Mnoho hotelů hlásí na silvestra plné kapacity, na pár místech se ubytování ještě najde

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
silvestr
Zdroj: Shutterstock

Zájem o silvestrovské pobyty na horách v České republice v posledních letech roste. I letos se velká část rodin chystá strávit poslední den v roce mimo domov. Mnoho horských center tak už od listopadu hlásí plno. Řada hotelů ale upozorňuje, že mají místo i pro rezervace na poslední chvíli.

Zájem o trávení posledního dne roku na horách se od uplynulých let nezmenšil. Začátkem tohoto měsíce upozornila Česká televize, že mnoho hotelů již hlásí úplné vyprodání.

Několik hotelů během vánočních svátků zavírá, aby mělo možnost připravit vše na silvestra a na Nový rok. Také proto, aby se ušetřilo za náklady na provoz hotelu. Zatímco o Vánocích jsou hotely prázdné, o týden později už ale praskají ve švech.

Například ředitel skiareálu Kouty nad Desnou Petr Marek upozornil, že okolo Vánoc se dostalo ubytovací zařízení na kapacitu okolo 300 lůžek. V období od 27. prosince do silvestra jsou prakticky téměř plní. „Silvestr je pravidelně vyprodaný, i letos je tomu tak,“ potvrdil jeho slova pro Českou televizi i ředitel hotelu na Horské Kvildě Martin Jakš.

Některé hotely vyprodaly už začátkem prosince

Mnoho zájemců zařizuje ubytování až na poslední chvíli, proto se jim daleko hůře vybírá. Potvrzují to i slova lidí oslovených redakcí Přehledně24. „Ano, my jezdíme na hory každý rok. Je pro nás tradice s rodinou trávit poslední den v roce oslavou v horském středisku. Už si to ani jinak nedovedeme představit. Letos jsme to ale trochu podcenili a vybírali později, takže už nebyl takový výběr,“ říká pro Přehledně24 Vladimír, který tráví silvestr se svou ženou a třemi dětmi.

Plno hlásí také jedinci pronajímající chaty. „Letos na silvestra jako vždy je už chata dávno zamluvená, zájemce už několik týdnů odmítám,“ uvedl pro Přehledně24 jeden ze soukromníků.

Orlické a Jizerské hory mají stále místa

Zatímco mnoho hotelů hlásí plné kapacity, podle Novinek na některých místech nouze o pokoje není. Volno hlásí řada ubytovacích zařízení z Orlických nebo Jizerských hor. Dokonce i Krkonoše a Špindlerův Mlýn informují, že ještě nezaplnily své kapacity.

„Většinou se rozhodujeme na poslední chvíli, kde na silvestra budeme. Letos nás na třech místech informovali, že už nemají možnost nás ubytovat. Nakonec jsme si místo zajistili v Jizerských horách, snadné to ale nebylo,“ říká pro Přehledně24 jeden ze zájemců o ubytování.

I Martině J., která sháněla ubytování pro sebe, patnáctiletou dceru a pár přátel, se to nakonec zadařilo. „Nakonec jsme našli penzion v Orlických horách, byl to ale boj,“ prozradila pro Přehledně24.

Zdroj: Týden, Česká televize, Český rozhlas, Novinky, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články