Očkování jako lístek do společnosti. Kontrolujte poštu, již brzy vám dorazí dopis z ministerstva zdravotnictví

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Adam Vojtech
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Během dnešního dne probíral ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem to, jak bude probíhat spolupráce při řešení epidemie koronaviru. Výsledek mnohé lidi překvapí. O závěrech jejich jednání informuje web iDNES.cz.

Vojtěch s Kubkem se shodli na tom, že je doopravdy nutné lidi nechat naočkovat. Jak je k tomu ale vyzvat jinak než možností vyhrát tenisky nebo zbrusu nový telefon? I s tím si tito šikovní chlapci poradili.

Již brzy čekejte dopis

Kontrolujte poštovní schránky, možná vám již brzy bude psát ministerstvo zdravotnictví. Ministerstvo totiž dospělo k závěru, že rozešle všem dospělým pojištěncům dopis, v němž je požádá o naočkování.

„Bude to taková osobnější prosba. Těm, kteří už naočkovaní jsou, poděkujeme, ostatní o vakcinaci požádáme,“ řekl Vojtěch.

„Musím říct, že jsme se velmi shodli, že kroky ministerstva zdravotnictví jsou správné a lékařská komora je podporuje. Máme společný postoj, že očkování je jediná cesta do normálního života,“ uvedl Vojtěch po brífinku.

Dále pak uvedl, že po aplikaci druhé dávky se z téměř čtyř milionů očkovaných pouze okolo čtyř tisíc osob nakazilo. Podle odborníků tato čísla dokazují, že očkování funguje a je potřeba naočkovat co nejvíce obyvatel.

Snaha proočkovat co nejvíce obyvatel

Prezident České lékařské komory Kubek se také vyjádřil ohledně bezplatných testů. Podle něho by se měly zajistit pouze dětem, které se nemohou očkovat, a také v případě, kdy se mají lidé vracet do pracovního kolektivu.

Stát se snaží o proočkování populace hlavně kvůli nebezpečné mutaci delta, která se pomalu, ale jistě rozšiřuje i u nás. Před pár dny byla také otevřena očkovací místa, na která můžete dorazit i bez předchozí rezervace.

Tato centra hlásí enormní zájem pacientů, kteří si nemají problém na vakcínu počkat i několik hodin. A přesně z toho důvodu se budou již příští týden otevírat další očkovací místa. Pro vakcínu si tak nově budete moci zajít do pražského obchodního centra na Smíchově, nebo v Brně či Ostravě.

Zatím nebylo přesně uvedeno, kdy by se měly začít rozesílat dopisy, ve kterých bude pozvánka k očkování. Proto nezapomeňte pravidelně kontrolovat vaši poštovní schránku. Jak pak s dopisem naložíte, to už je jen na vás.

Zdroj: iDnes.cz
Autor: František OlšaSouvisející články