Plavky na sebe, mikinu s sebou. Takto vypadá červnová předpověď počasí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cerven
Zdroj: Shutterstock

Po dlouhém období nošení zimních a jarních kabátů se na nás během pár týdnů bude usmívat slunce doslova každý den. Červen je v našich zeměpisných šířkách považován za klimatické léto. Podívejme se, jaké počasí můžeme tento měsíc očekávat.

Letos to vypadá, že si v červnu budeme užívat sluníčka snad každý den. Pravděpodobně nám tak počasí vynahradí květnové přeháňky, a my si tak budeme mít možnost užívat podniky, které se pro nás před pár dny otevřely.

Na koupání akorát

Pokud doma máte bazén, radujte se. Již začátkem června se oteplí na krásných třiadvacet stupňů, což je akorát na to, abyste si užili koupání v bazénu. A pokud bazén nemáte, nezoufejte. I na koupalištích si můžete užít paprsky slunce, které vám pomohou opálit se po dlouhé zimě.

V první polovině měsíce června můžeme očekávat občasný déšť. Ten pomůže nejen ke zlepšení nesnesitelných veder, ale také i zahrádkářům, kteří se nebudou muset v parných dnech starat o zalévání své úrody.

Druhou červnovou polovinu očekáváme teplotně průměrnou. Teploty se budou pohybovat mezi jednadvaceti až třiadvaceti stupni s občasnými bouřkami. Na sebe si však zaručeně budete moci obléknout kraťasy a triko, v pozdějších hodinách se vám bude hodit mít po ruce mikinu nebo lehčí bundu.

Milovníci tepla se však mohou těšit na konec měsíce, kdy bude rtuť teploměru stoupat až ke krásným šestadvaceti stupňům. Na přelomu června a července to pak bude dokonce až třicet stupňů.

Ráno v mikině, odpoledne v plavkách

Červnová rána budou bohužel stále trochu chladnější. Ranní teploty se budou pohybovat v rozmezí devíti až čtrnácti stupňů, což se ale ovšem dá zvládnout.

Měsíc červen je také měsícem, kdy nastává letní slunovrat. Letos k němu dojde 21. června přesně ve dvanáct hodin a osm minut. K tomuto dni už by se měly denní teploty pohybovat vysoko a lidé budou moci vyrazit oslavit první letní den do rozkvetlého parku.

K předpovědi se vyjádřil i meteorolog z webové stránky Meteocentrum.cz. Ten dodal: „Výhled na nejbližší dva týdny ukazuje, že teploty se na začátku června zvýší do hodnot poblíž pětadvaceti stupňů a na této úrovni pak vydrží poměrně dlouho… očekáváme tedy stabilitu teplot kolem takového průměru, místy výskyt přeháněk, ale žádné trvalé a intenzivní deště. Výskyt přeháněk pro konkrétní lokality i regiony se však dá předpovědět jen na několik dní dopředu.“

Zdroj: Meteocentrum.cz

Autor: František OlšaSouvisející články