Počasí o víkendu bude proměnlivé. Víme, zda bude lepší zůstat doma, nebo jít na výlet

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
shutterstock
Zdroj: IgorZh/Shutterstock.com

Podle meteorologů bude čtvrtek spíše oblačný a v místech nad 800 metrů bude i sněžit. V pátek budou v České republice přeháňky a v noci na sobotu se dočkáme i ranních mrazíků. O víkendu bude počasí vstřícnější.

Do České republiky bude proudit chladný a vlhký vzduch, který se k nám dostane od tlakové níže pod Pobaltím. Během večera bude počasí na našem území ovlivněno frontálním systémem od západu.

Konec týdne bude chladný

Český hydrometeorologický úřad řekl, že k nám přijde během dneška od západu studená fronta, která s sebou přinese déšť. Čtvrteční maximální teploty budou dosahovat pouze 10 °C, maximálně 14°C.

V tisících metrech na horách budou maximální teploty podle všeho dosahovat maximálně 6 °C. „Vítr bude mírný jihozápadní o rychlosti 3 až 7 m/s, přechodně s nárazy o rychlosti kolem 15 m/s, k večeru zeslábne,“ píše CNN Prima NEWS.

I zítřejší den bude spíše ve znamení chladnějšího počasí kvůli frontálnímu systému, který přijde ze západu. Meteorologové lidi připravují i na chladnější vzduch.

Ze čtvrtka na pátek bude počasí také chladnější. Ve vyšších polohách dojde ke sněhovým přeháňkám, ty se mohou objevit i ojediněle ráno. „Nejnižší noční teploty klesnou na 8 až 4 °C. Vítr bude zpočátku mírný jihozápadní až jižní o rychlosti 2 až 5 m/s, postupně čerstvý západní o rychlosti 4 až 8 m/s a s nárazy kolem 15 m/s,“ stojí na CNN Prima NEWS.

Během pátka se ale teploty dostanou i na vyšší hodnotu. „Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 8 až 12 °C, na jihovýchodě území až 15 °C. Vítr čekáme čerstvý západní až severozápadní o rychlosti 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h). K večeru pak zeslábne.“

Víkend ve znamení vysokých teplot

V sobotu budou ranní teploty kolem 3 °C a dají se očekávat podle informací ČHMÚ i ranní mrazíky. Během dne se teploty vyhoupnou na 12–16°C. Bude převládat chladnější a mírně silný vítr, který postupem dne bude ustávat.

V neděli se budou teploty ráno pohybovat mezi 1 a 5 °C. Během dne budou teploty ještě vyšší než v sobotu. Podle informací mají dosahovat 19–23 °C a na některých místech se rtuť teploměru může dostat až na 26 °C. Na Moravě se očekává silnější vítr kolem 15 m/s oproti zbytku republiky.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články