Počasí si s námi bude zahrávat. Takhle to bude vypadat o víkendu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
pocasi bourka
Zdroj: Slavi Zayakov/Shutterstock

Český hydrometeorologický ústav informoval o počasí, s nímž bychom měli v nadcházejících dnech, a především pak o víkendu, počítat. Na některé oblasti platí i výstražné varování. I nadále platí totiž vysoké riziko výskytu bouřek na našem území.

Počasí u nás bude ovlivňovat především tlaková níž, která se přes Českou republiku bude hnát z Německa. O víkendu se bude pohybovat přes Alpy k jihovýchodu našeho území. Musíme počítat i s vyšším tlakem vzduchu.

Během čtvrtka bude spíše polojasno až jasno. V některých částech našeho území ale počítejte podle ČHMÚ s vydatnými bouřkami a srážkami. Ty budou především na horách častější. Ráno se může ojediněle objevit i mlha.

Před víkendem počítejte s deštníkem

K večeru ubyde přeháněk. „Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na Moravě a ve Slezsku 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty budou 21 až 25 °C, na Moravě a ve Slezsku 24 až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C, Jeseníky a Beskydy kolem 19 °C,“ informuje Český hydrometeorologický ústav.

Podrobnější informace o čtvrtečním počasí poskytl meteorolog. „V noci se očekává ojedinělý výskyt silných bouřek, na východě i velmi silných bouřek s nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h), přívalovými srážkami kolem 50 mm nebo kroupami.“

I v pátek podle dostupných informací počítejte převážně se zataženou oblohou, kterou budou doprovázet přeháňky a bouřky.  Noční teploty se budou pohybovat kolem 16 až 12 °C, přes den na teploměru budete moci zahlédnout 25 až 29 stupňů.

„V sobotu očekáváme oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Mírný severní, na Moravě a ve Slezsku severovýchodní vítr 2 až 6 m/s,“ informuje o sobotním počasí ČHMÚ.

Nový týden nebude o moc lepší

V neděli budou na našem území opět převážně bouřky a deště. Nicméně od severozápadu budou během večera srážky ubývat. „Nejnižší noční teploty budou 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Bude vát mírný severní, na Moravě a ve Slezsku severovýchodní vítr 2 až 6 m/s,“ dodávají meteorologové.

Začátkem příštího týdne se ale také netěšte na příjemnější počasí. I nadále by měla převažovat zatažená až polojasná obloha s bouřkami. Noční teploty se v pondělí budou pohybovat mezi 13 až 17 °C, přes den se dočkáme teplot 23 až 27 stupňů.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články