Počasí: Zatažený víkend zkomplikují také mlhy. Pozor si dejte nejen na silnicích

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
pocasi
Zdroj: Shutterstock

Příští týden by měla přijít ta opravdová zima. Vánoce na sněhu nás pravděpodobně nečekají, během týdne ale pravděpodobně párkrát nasněží. Ještě předtím nás čeká deštivý a velmi chladný víkend. Meteorologové od pátku do neděle očekávají vysoké srážky a varují před ranními mlhami.

Tak jako tomu bylo zpočátku týdne, i jeho konec bude podle ČHMÚ spíše deštivý a zatažený. Oproti minulému týdnu jsme zaznamenali výrazné oteplení a stejně tomu má být i v pátek, sobotu a neděli. Teploty by se podle všeho neměly dostat přes den pod nulu.

I v noci mínusové teploty hrozí jen výjimečně, ranních mrazíků tak nejspíš nebude až do pondělí třeba se obávat. Na druhou stranu ale varují meteorologové před mlhami, které mohou komplikovat situaci především v ranních a dopoledních hodinách.

V pátek slabý déšť

Velmi podobné teploty jako ty dnešní nás čekají v pátek. Odborníci očekávají především zataženo, místy by se měly objevit slabé deště. V dopoledních hodinách ale budou silné mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 3 až -1 °C, nejvyšší denní mezi 3 až 7 °C.

Počasí bude klidné, slabý jihozápadní vítr očekáváme jenom během odpoledne, k večeru pak bude na většině území úplné bezvětří. Se sněžením se počítá ojediněle na horách.

Zatažená sobota

Na sobotu meteorologové předpověděli spíše zataženo a oblačno. Oproti pátku přibydou také dešťové srážky a i povětrnostní podmínky se mírně zhorší, stále však bude vítr vát spíše mírný. Nejnižší noční teploty klesnou ke 2 až -2 °C.

Přes den ovšem stále můžeme očekávat teploty poměrně vysoké, podle ČHMÚ se vyšplhají na 2 až 6 °C. Varování před mlhami stále platí.

V neděli zaznamenáme menší ochlazení

V neděli bude na většině území republiky zataženo a oblačno, teploty mírně klesnou, a ačkoli se nedostanou pod nulu, kvůli studenému větru bude pocitově chladněji. Neděle se tak stane předzvěstí sněhu, který by se měl objevit opět v pondělí a střídavě by měl padat během celého týdne.

Nejnižší noční teploty z neděle na pondělí klesnou na -3 °C, v pondělí k ránu se tak mohou tvořit ledovatky a ranní mrazík možná překvapí některé řidiče.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav, CNN Prima News

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články