Praha se rozezní hudbou. Do ulic se vrátí festival plný umění

od Veronika Holcová
< 1 minuta čtení
busking
Zdroj: Shutterstock

Ve dnech 3. a 4. června se uskuteční již sedmý ročník Uličníkova festivalu Praha žije hudbou. Na ulicích a dalších veřejných místech vám den zpříjemní začínající umělci i známé tváře. Během festivalu je podpoří i slavné osobnosti.

„Hlavním cílem festivalu Praha žije hudbou je představit pouliční umění široké veřejnosti a zpříjemnit tak každodenní život všech obyvatel města. Kromě hudebních vystoupení se v ulicích Prahy představí také divadlo, tanec a mnoho dalších druhů pouličního umění. Na Praha žije hudbou se může předvést každý,“ představuje se festival na svých facebookových stránkách.

Umění do ulic patří

Pouliční vystoupení bez kulis, takzvaný busking, je vždycky tak trochu výzva. Umělci nikdy dopředu netuší, jak na ně bude obecenstvo reagovat, protože obecenstvo do poslední chvíle neví, že obecenstvem je. Busking je spojen s dobrovolným příspěvkem umělcům, nejčastěji do připraveného klobouku.

„Na ulici začínali svoji kariéru i světově uznávaní umělci, jako např. písničkáři Glen Hansard, Bob Dylan, Ed Sheeran a Passenger, či šansoniérky Edith Piaf nebo ZAZ. Pouliční umění má svou dlouholetou tradici ve významných metropolích po celém světě od New Yorku až po Berlín,“ dodává k tradici pouličního umění organizátor akce.

Zapojí se i hvězdy

Letošní sedmý ročník jako každý rok podpoří umělce v ulicích hvězdná jména. Těšit se můžete na vystoupení hvězd, jako jsou Aneta Langerová, Lenka Dusilová, Mucha, Circus Brothers, James Harries, Scott & Lila, Pragobřinkostroj, Hellwana a mnoho dalších. Ty ale festival plánuje odhalovat postupně až v následujících dnech.

Festival s Uličníkem pořádá Nerudný fest, který stojí i za dalšími eventy a festivaly, mimo jiné jmenujme například Mladí ladí jazz, Student Fest nebo Festival svobody. I tyto akce sdílejí hlavní myšlenku, že umění patří do ulic.

Zdroj: Facebook, Praha žije hudbou

Autor: Veronika HolcováSouvisející články